OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 20 VIII 2023

XX NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

  1. W najbliższą sobotę mamy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – jest to  patronalne święto w naszym kościele filialnym w Sarbii. Zapraszamy na okolicznościową Mszę św. w Sarbii w sobotę 26 sierpnia o godz. 11.00.

 

  1. Również kościół parafialny w Radnicy jest pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej – odpust parafialny w Radnicy przeniesiony jest na niedzielę 27 sierpnia na godz. 13.00. Zachęcamy naszych parafian do skorzystania z uroczystości odpustowej w Radnicy.

 

  1. W dalszym ciągu prowadzone są remonty w naszych świątyniach. W kościele św. Jadwigi prowadzone są prace wewnątrz wieży,  zakładana  jest  nowa instalacja przeciwpożarowa i alarmowa oraz nowa instalacja elektryczna z nową szafką rozdzielczą. W kościele św. Andrzeja wykańczane są prace malarskie i kładziona jest dalej nowa posadzka.

 

  1. W minioną niedzielę była w całej Polsce zbiórka do puszek CARITAS Słowenia zmagającej się ze skutkami jednej z największych powodzi ostatnich dekad. W naszej parafii zebraliśmy 2190zł i przekazaliśmy na wskazane konto CARITAS.

 

  1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Gość Niedzielny” i „Niedziela” w cenie 10 zł. W okresie wakacyjnym wstrzymaliśmy wydawanie naszego Biuletynu Parafialnego. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach na bieżące remonty oraz wpłaty na konta parafialne.

 

                                        proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak