OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27 VIII 2023

XXI NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

 

       Człowiek wierzący zdaje sobie sprawę, że jest pielgrzymem w ziemskim życiu. W posłudze kapłańskiej doświadczamy tego szczególnie wtedy, gdy przychodzi nam zmienić miejsce duszpasterzowania.

       Po wcześniejszych rozmowach i prośbach Biskupa Diecezjalnego przyjąłem w minioną środę dekret ustanawiający mnie od 1 października tego roku proboszczem Parafii pw. św. Wojciecha w Gorzowie Wielkopolskim.

       W parafii tej zmarł nagle dotychczasowy proboszcz ks. prałat Andrzej Szkudlarek, dlatego potrzebny jest tam nowy proboszcz.

       Przyjąłem tę nominację i już dzisiaj pragnę wszystkim bardzo, bardzo serdecznie podziękować za każde dobro jakie otrzymałem.

        Msza św. na pożegnanie z parafią krośnieńską będzie w sobotę 23 września br.  o godz. 16.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej.

       Nowym proboszczem w naszej parafii będzie od 1 października br. ks. Bogdan Grzebień – dotychczasowy proboszcz w Zawadzie.                                                          

  ks. Zbigniew Samociak – proboszcz

 1. Od piątku 26 sierpnia mamy nowego wikariusza w posłudze duszpasterskiej naszej parafii – jest to ks. Aleksander Ryl, który poprzednio pracował 8 lat w Zielonej Górze w Parafii pw. Ducha Świętego – ma 11 lat kapłaństwa. Księdzu Aleksandrowi życzymy owocnej pracy w naszej parafii.
 1. Z racji kolejnej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej odbędą się w Krośnie Odrzańskim uroczystości religijno-patriotyczne w piątek 1 września br. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śl. Zapraszamy do licznego uczestnictwa przedstawicieli instytucji państwowych i pozarządowych oraz wszystkich mieszkańców miasta i gminy Krosno Odrzańskie. Po Mszy św. zapraszamy na godz. 19.00 na występ dzieci z Klubu Wojskowego i wspólne śpiewania pieśni patriotycznych w Centrum Artystycznym Zamek.
 1. W tym tygodniu mamy pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej pół godziny przed każdą Mszą św.
 1. W sobotę 2 września kapłani odwiedzą z posługą sakramentalną chorych do których chodzili Ks. Marcin i ks. Andrzej. Msza św. w kaplicy szpitalnej w najbliższą sobotę o godz. 15.00 i po Mszy św. wizyta u chorych leżących w szpitalu.
 2. Z racji pierwszej soboty miesiąca Msza Święta w tymczasowej kaplicy w Domu Parafialnym o godz. 9.00 rano będzie jako wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie z modlitwą różańcową.
 3. Zapraszamy Wspólnotę Żywego Różańca na zmianę tajemnic różańcowych w najbliższą niedzielę 3 września po Mszy św. o godz. 10.30.
 1. Dzieci i  młodzież  oraz  grono  pedagogiczne  krośnieńskich szkół zapraszamy na Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek 4 września o godz. 8.30 w kościele pw. św. Jadwigi Śl. Okazja do spowiedzi św. będzie w poniedziałek już od godz. 8.00 rano i w trakcie Mszy św.
 2. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci pierwszych klas szkoły podstawowej odbędzie się za dwa tygodnie w niedzielę 10 września na Mszy św. o godz. 12.00.
 3. Już po raz XI organizowana jest Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w  Międzyrzeczu  w sobotę 9 września br. Wyjazd o godz. 8.20. Zapisy na zorganizowany wyjazd w zakrystii – koszt przejazdu 10zł. Dokładny plan uroczystości na plakacie przed kościołem oraz na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 1. W dalszym ciągu prowadzone są remonty w naszych świątyniach. W kościele św. Jadwigi prowadzone są prace wewnątrz wieży, zakładana  jest  nowa instalacja przeciwpożarowa i alarmowa oraz nowa instalacja elektryczna z nową szafką rozdzielczą. W kościele św. Andrzeja wykańczane są prace malarskie na emporze i filarach oraz kładziona jest dalej nowa posadzka.
 1. W przyszłą niedzielę będą rozprowadzane katolickie kalendarze misyjne przez O. Misjonarza ze Zgromadzenia Ojców Oblatów.
 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Gość Niedzielny” i „Niedziela” w cenie 10 zł. Oraz nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny . Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach na bieżące remonty oraz wpłaty na konta parafialne.                     proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak