OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – 01 IV 2018

NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

 

W imieniu duszpasterzy posługujących w naszej parafii  pragniemy przekazać bardzo serdeczne życzenia wielkanocne.

Niech zmartwychwstały Chrystus będzie Waszym Źródłem i Pokarmem w codziennym życiu.

Niech będzie Światłem, które oświeci wszelkie mroki życia. Niech Zwycięzca śmierci nauczy nas nade wszystko miłować się wzajemnie.

Pragniemy również bardzo serdecznie podziękować wszystkim parafianom, dzięki którym mogliśmy wspólnie przeżywać liturgię Triduum Paschalnego. Dziękujemy  osobom,  które  zaprojektowały  i  zbudowały  Ciemnicę i Grób Pański. Dziękujemy paniom zakrystiankom, organiście, grupie dekoracyjnej, służbie liturgicznej – tak starszym Panom jak i młodzieży ministranckiej. Wszystkim, którzy współtworzyli dekoracje i klimat  tych dni składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

  1. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę. Taca zbierana w drugi dzień świąt przeznaczona będzie na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Instytutu Filozoficzno-Teologicznego Edyty Stein w Zielonej Górze.

 

  1. Z racji Oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek nie obowiązuje zakaz spożywania pokarmów mięsnych. Oktawa Wielkanocy kończy się w II Niedzielę Wielkanocy – Niedzielą Miłosierdzia Bożego.

 

  1. W przyszła niedzielę 8 kwietnia odbędzie się autokarowa Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej na Jasną Górę. Wyjazd w sobotę późnym wieczorem – z grupą naszych maturzystów pojedzie nasz Wikariusz Ks. Michał.

 

  1. Zmiana tajemnic Żywego Różańca będzie w Poniedziałek Wielkanocny po Mszy św. o godz. 10.30 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej.

 

  1. Wspólnota Rodziny Serca Jezusowego ma spotkanie formacyjne w czwartek 5 kwietnia o godz. 19.00 w salce parafialnej.

 

  1. Oaza Dzieci Bożych ma spotkanie w sobotę o godz. 10.30 w salce parafialnej. Schola parafialna zaprasza na spotkanie z próbą śpiewu w sobotę o godz. 11.00 w auli parafialnej.

 

  1. Trwają zapisy na Rekolekcje Ewangelizacyjne prowadzone przez O. Jamesa Manjackala, które w tym roku będą w dniach 28-30 września. Zapisy w salce przy Biurze Parafialnym w każdy czwartek od godz. 16.00 do 17.00.
  2. W pierwszy piątek miesiąca można skorzystać ze spowiedzi pierwszopiątkowej pół godziny przed każda Mszą św.

 

  1. W pierwsza sobotę miesiąca 7 kwietnia kapłani przyjdą z posługa sakramentalną do chorych

 

  1. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.   proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia