OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

X NIEDZIELA  OKRESU ZWYKŁEGO10 VI 2018

 

  1. W dniach 1-3 czerwca br. odbyła się Piesza Pielgrzymka Powołaniowa z Krosna Odrzańskiego do Rokitna. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wspólnocie Apostolatu Maryjnego za przygotowanie posiłku dla pielgrzymów oraz wszystkim pomagającym w zorganizowaniu Pieszej Pielgrzymki.

 

  1. W przyszłą niedzielę 17 czerwca odbędą się w Rokitnie centralne uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej – patronki naszej diecezji. Organizujemy wyjazd autokarem z ks. Michałem w niedzielę o godz. 8 rano powrót popołudniu. Koszt przejazdu 25zł. Zbiórka na placu przy moście na ul. WOP. Zapisy w zakrystii.

 

  1. W pierwszych dniach wakacji 26 i 27 czerwca br organizujemy w Krośnie Odrzańskim dwudniowe rekolekcje pod nazwą „Strefa Mocy”. Ekipa rekolekcyjna działająca przy Szkole Nowej Ewangelizacji w Otwocku poprzez uwielbienie, świadectwa ludzi, modlitwę i muzykę pragną dotrzeć do osób, które straciły relacje z Bogiem i Kościołem oraz tych, którzy nie znają jeszcze żywego Boga. W kilkunastu miejscach w Polsce odbędą się takie rekolekcje głoszone z mobilnej sceny na tirze z zawodowym pełnym mocy nagłośnieniu i telebimie. Wszystko będzie odbywało się na placu przed Gimnazjum przy hali sportowej. Zapraszamy wszystkich chętnych od godz. 18.00 do 22.00.

 

  1. W środę 13 czerwca zapraszamy do kościoła pw. św. Jadwigi Śląskiej na wieczorną Mszę św. i Nabożeństwo Fatimskie z Procesją Maryjną.

 

  1. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w auli parafialnej – z VII klas szkoły podstawowej w poniedziałek o 16.30 oraz II klas gimnazjum w środę o godz. 16.30.

 

  1. Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji w poniedziałek o godz. 19.00 w auli parafialnej.

 

  1. Grupa Modlitewna Laudate Dominum zaprasza na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w auli parafialnej.

 

  1. Zapraszamy na szlak kolejnej Pieszej Pielgrzymki z Krosna Odrzańskiego do Częstochowy w dniach od 1 do 12 sierpnia. Nasza grupa biało-żółta pielgrzymuje w ramach Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Jest to czas szczególnych rekolekcji w drodze. Organizatorzy zapewniają noclegi, wyżywienie, opiekę medyczną oraz transport bagaży. Wszelkie informacje i zapisy u wikariusza ks. Michała – opiekuna grupy. Spotkanie organizacyjne osób idących w pielgrzymce w piątek o godz. 19.00.

 

  1. Młodzież zachęcamy do uczestnictwa w Diecezjalnym Spotkaniu Młodzieży w sobotę 16 czerwca w Rokitnie. Wyjazd o godz. 13.00 – powrót wieczorem. Koszt przejazdu 15 zł.

 

  1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                                     

proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak                                                                         

Zobacz także

Liturgia dnia