OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXX NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 28 X 2018

W najbliższy czwartek 1 listopada mamy Uroczystość Wszystkich Świętych.

Na Cmentarzu Komunalnym w Krośnie Odrzańskim

odbędzie się procesja liturgiczna za zmarłych o godz. 11.30

od Kaplicy Cmentarnej do Ołtarza Polowego

 przy którym będzie odprawiona Centralna Msza Święta o godz. 1200.

Pozostałe Msze Święte w tym dniu będą odprawiane

 tylko w kościele pw. św. Andrzeja Ap. rano o godz. 730 i wieczorem o godz. 1800.

 

  1. Listopad – to miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Na wieczornych nabożeństwach będą wypowiadane imiona i nazwiska osób z kartek wypominkowych a w Uroczystość Wszystkich Świętych będzie odprawiona Msza św. na cmentarzu w intencji zmarłych osób polecanych na kartkach wypominkowych. Można wpisać na kartce wypominkowej dzień, w którym mają być odmawiane modlitwy za zmarłych. Kartki prosimy wkładać do dowolnej skarbony przy wyjściu z kościoła.

 

W piątek 2 listopada mamy  

Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.

Msze św. w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła

 rano o godz. o godz. 9.00 i popołudniu o godz. 16.30

oraz w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej wieczorem o godz. 18.00.

W Sarbii i Gostchorzu Msze św. w Dzień Zaduszny o godz. 16.00.

W piątek w Dzień Zaduszny udzielona jest dyspensa

od spożywania pokarmów mięsnych.

  1. Przypominamy, że wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych zyskują odpust zupełny dla zmarłego pod zwykłymi warunkami.

 

  1. Z racji dni świątecznych w tym tygodniu Biuro Parafialne jest nieczynne.

 

  1. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek o godz. 19.00 w salce parafialnej.

         Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji w poniedziałek o godz. 19.00 w auli parafialnej.

 

  1. W tym tygodniu mamy 1 piątek i 1 sobotę miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed każdą Mszą św. W sobotę 3 listopada kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.

 

  1. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klas VII zapraszamy na spotkanie w następnym tygodniu tzn. w środę 7 listopada o godz. 16.30 – grupę męską i żeńską w kościele pw. św. Andrzeja Ap.

          Starszą grupę przygotowującą się do bierzmowania z VIII klas szkoły podstawowej i III klas gimnazjalnych zapraszamy na spotkanie już jutro w poniedziałek o godz. 16.30 w kościele pw. św. Andrzeja Ap.

 

  1. Młodzież oazowa z naszej parafii zaprasza na spotkanie integracyjne AGAPE w sobotę 3 listopada o godz. 16.30 w auli parafialnej. W ramach spotkania będą różne gry i zabawy oraz projekcja filmu CHATA.
  2. W trakcie wakacji od 22 czerwca do 3 lipca organizujemy pielgrzymkę do Grecji. Pierwsze organizacyjne spotkanie i dokładny plan we wtorek 6 listopada o godz. 19.00 w auli parafialnej.

 

  1. Otrzymaliśmy z hospicjum cebulki żonkili do rozprowadzenia w naszej parafii. Jest to jedna z wielu akcji hospicjów w Polsce, by zdobyć fundusze na prowadzenie hospicjów. Koszt 6-u zapakowanych cebulek to 10 zł. Cebulki do nabycia w przy wyjściu. Do końca października będziemy rozprowadzać cebulki żonkili.

 

  1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 5zł oraz nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny. Rozprowadzamy także w zakrystii Kalendarze Katolickie naszej diecezji 16-stronicowe w cenie 5zł i dwustronicowe w cenie 2zł. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.

                                                       proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia