OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE- 11 XI 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE11 XI 2018

XXXII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

  1. Dzisiaj z okazji Narodowego Święta Niepodległości, które w tym roku ma szczególne znaczenie z racji 100-ej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę zapraszamy na uroczystą Mszę św. z Kompanią Honorową Wojska Polskiego o godz. 12.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej. Przed Mszą odśpiewamy przed kościołem Hymn Polski łącząc się z Polakami w całej Ojczyźnie i poza granicami. Po Mszy św. odbędzie się okolicznościowe spotkanie patriotyczne na placu przed kościołem.

 

  1. Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji w poniedziałek o godz. 19.00 w auli parafialnej.

 

  1. Krąg Biblijny ma również spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00 w dolnej salce.

 

  1. Grupa Modlitewna Laudate Dominum zaprasza na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w auli parafialnej.

 

  1. Spotkanie Wspólnoty Rodziny Serca Jezusowego w czwartek po wieczornej Mszy św. w auli parafialnej.

 

  1. Listopad – to miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Na wieczornych nabożeństwach wypominkowych o godz. 17.30 modlimy się wypowiadając imiona i nazwiska osób z kartek wypominkowych. Można wpisać na kartce wypominkowej dzień, w którym mają być odmawiane modlitwy za zmarłych. Kartki prosimy wkładać do dowolnej skarbony przy wyjściu z kościoła.

 

  1. W nadchodzącą niedzielę 18 listopada br. rozpocznie się tygodniowy Kurs Przedmałżeński w Krośnie Odrzańskim. Spotkania z konferencją tematyczną będą odbywały się codziennie od niedzieli 18 listopada do soboty 24 listopada o godz. 19.00 w Domu Parafialnym przy kościele pw. św. Andrzeja Apostoła przy ul. Nadodrzańskiej 6 Zapraszamy na kurs wszystkie osoby zamierzające w bliższej lub dalszej perspektywie zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

 

  1. Po rocznej przerwie wznawia działalność Chór Parafialny, który będzie prowadzony przez naszego Pana Organistę Macieja. Pierwsze spotkanie w najbliższy piątek 16 listopada o godz. 19.00. Zapraszamy byłych członków chóru jak również nowe osoby pragnące zasilić nasz chór – zachęcamy również młode osoby do wspólnego śpiewania w chórze.

 

  1. Wczoraj w sobotę odbył się w Bobrowicach Dekanalny Ministrancki Turniej Piłki Nożnej. Nasi ministranci w kategorii wieku 11-14 lat zajęli III miejsce. Gratulujemy.

 

  1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 5zł oraz nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny. Rozprowadzamy także w zakrystii Kalendarze Katolickie naszej diecezji 16-stronicowe w cenie 5zł i dwustronicowe w cenie 2zł. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.

                                                       proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia