OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 6  STYCZNIA  2019

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

 1. Tradycyjnie w święto Trzech Króli święcimy kredę na oznaczenie drzwi naszych domów i kadzidło, by okadzić poświęconym kadzidłem nasze mieszkanie. Zwyczaj pisania kredą znaków na drzwiach jest bardzo stary – pochodzi jeszcze ze starotestamentowej Księgi Wyjścia. Wypisujemy kredą litery C+M+B i rok 2019 – jest to skrót łacińskiej modlitwy: Christus Mansionem Benedicat – Niech Chrystus błogosławi mieszkaniu.  Wychodząc z kościoła prosimy zabrać ze sobą przygotowane plastikowe woreczki z kredą i kadzidłem.
 1. Przeżywamy dziś Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. Otoczmy modlitwą misjonarzy i wypraszajmy światło i moce Ducha Świętego ich przepowiadaniu Chrystusa, by jak Gwiazda Betlejemska ukazywali drogę do Niego.

        Cieszy nas, że 2004 misjonarzy i misjonarek z Polski posługuje w 99 krajach misyjnych. Są obecni w dalekiej Ameryce Łacińskiej i na Karaibach, w Afryce i Azji, a nawet Oceanii i na zimnej Alasce.

         Misjonarze nie tylko głoszą Ewangelię i formują wspólnoty wiary, ale także pełnią dzieła miłosierdzia. Udręczonym ubóstwem i chorobami społecznościom lokalnym niosą nadzieję, pociechę i bezinteresowną pomoc.

         Pomagają ubogim, bezdomnym, wykluczonym ze względu na pochodzenie i brak wykształcenia. Często stają wobec konfliktów lokalnych, które przeradzają się w rzezie i rozboje, a nawet otwartą wojnę. Udzielają schronienia i pomocy cierpiącym.

         Troszczą się o dzieci, ofiary wojen i nienawiści. Wszystkich wzywają do przebaczenia i pojednania. Bywa, że ryzykują własnym życiem, trwając w solidarności z prześladowanymi i bezbronnymi. By mogli skutecznie służyć ubogim i cierpiącym, potrzebują naszego wsparcia finansowego i materialnego. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele misyjne.

 1. Z racji święta Trzech Króli 6 stycznia 2018 r. w Zielonej Górze odbędzie się VIII Lubuski Orszak Trzech Króli. O godz.12.00 zostanie odprawiona Msza św. w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. Po jej zakończeniu, ok. godz. 13.00 Orszak wyruszy do stajenki betlejemskiej przy ratuszu.
 1. Zapraszamy dzisiaj przedstawicieli różnych grup parafialnych na spotkanie opłatkowe w Domu Parafialnym o godz. 15.00.
 2. Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji w poniedziałek o godz. 19.00 w auli parafialnej.
 1. Krąg Biblijny ma spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 1. Grupa Modlitewna Laudate Dominum zaprasza na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w auli Domu Parafialnego.
 1. Kandydaci do bierzmowania z klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum mają spotkanie w czwartek 10 stycznia o godz. 16.30 w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła.
 1. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Ziemi Świętej zapraszamy na spotkanie organizacyjne z przedstawicielem Biura Turystycznego w najbliższy piątek 11 stycznia o godz. 18.30 auli parafialnej.
 1. Nauki przed Chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych w najbliższą sobotę o godz. 19.00 w auli parafialnej.
 1. Trwają odwiedziny duszpasterskie zwane „kolędą”. Msze św. wieczorne w trakcie kolędy pozostają bez zmian o godz. 18.00. Z racji kolędy kancelaria parafialna będzie czynna tylko w piątki od godz. 10.00 do 12.00 i dodatkowo od 19.00 do 19.30. Plan kolędy w tym tygodniu:
  7.00 PONIEDZIAŁEK– od g. 15.30 Chrobrego, Wierzbowa, Gubińska, Dworcowa, Głowackiego, Kosynierów 
  8.01 WTOREK     – od godz. 15.30 Chyże, Wiejska, Spokojna, Kilińskiego, Emilii Plater
  9.01 ŚRODA        – od godz. 15.30 Podgórna, Kościelna, Srebrna Góra
10.01 CZWARTEK – od godz. 15.30 PCK, Młyńska, Paderewskiego, Bojarskiego
11.01 PIĄTEK        – od godz. 15.30 Matejki, Osiedle Północne
12.01 SOBOTA      – od godz. 13.00 MARCINOWICE: domy po lewej stronie ul. Lubuskiej w kierunku Słubic bez ul. Nadrzecznej i Lubuskiej

 

Zachęcamy do wzięcia ze sobą nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                                              

                                       proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia