OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  –  03.03.2019

VIII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

 1. Już w najbliższą środę 6 maca rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Zachęcamy wszystkich parafian do przeżycia tego 40-dniowego okresu w duchu osobistych wyrzeczeń. Równocześnie przypominamy, że zabawy karnawałowe kończą się z rozpoczęciem Wielkiego Postu w Środę Popielcową. Taki jest sens karnawału, że z rozpoczęciem Wielkiego Postu zanikają przez 40 dni zabawy taneczne. Nasze parafialne rekolekcje wielkopostne będziemy mieli od III Niedzieli Wielkiego Postu tj. od 24 marca br.

 

 1. W Środę Popielcową 6 marca będziemy posypywać głowy popiołem na znak pokuty. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tzn. post jakościowy i ilościowy. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18 do 60 roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć jeden posiłek do syta. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych.

Porządek Mszy św. w Środę Popielcową:

                – rano Msze św.  w kościele św. Jadwigi Śl. o g. 7.00

                                       i w kościele św. Andrzeja Ap. o g. 9.00

    oraz wieczorem w kościele pw. św. Andrzeja Ap.  o g. 16.30

                                  i w kościele pw. św. Jadwigi Śl. o g. 19.00

 Msze św. w Środę Popielcową w Sarbii i Gostchorzu o 18.00.

 

Taca zbierana w Środę Popielcową

przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze.

 

                                               W każdy piątek Wielkiego Postu

                                zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

                        Podobnie jak w zeszłym roku mamy Drogę Krzyżową

                                                   po rannej Mszy św. o g. 9.00        

                              Dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum

                     Droga Krzyżowa o godz. 16.30 w kościele św. Andrzeja Ap.

 

 Dla młodzieży i dorosłych Droga Krzyżowa o g. 17. 30 w kościele św. Jadwigi Śl.

         i wieczorna Msza św. w piątek o 18.00 również w kościele św. Jadwigi.

                          

Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym

w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15 w kościele św. Andrzeja Ap.

 

 1. W czwartek 7 marca wyjadą delegacje parafii naszej diecezji do Kalisza na oficjalny odbiór Kopii Obrazu św. Józefa na Diecezjalną Peregrynację. Z naszej parafii pojedzie 8-osobowa delegacja z ks. Michałem. W Krośnie Odrzańskim będziemy mieli Cudowny Obraz w dniach 20-21 marca br.

 

 1. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas VII szkoły podstawowej – grupa żeńska i męska w najbliższy czwartek o godz. 16.30 w kościele pw. św. Andrzeja Ap.

 

 1. Równocześnie informujemy o rozpoczęciu przygotowania do sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych tzn. powyżej 21 roku życia. Pierwsze spotkanie w najbliższa sobotę o godz. 16.30 w auli Domu Parafialnego.

 

 1. Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji w poniedziałek o godz. 19.00 w auli parafialnej.

 

 1. Krąg Biblijny ma spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00 w salce parafialnej.

 

 1. Grupa Modlitewna Laudate Dominum nie będzie miała spotkania z racji Środy Popielcowej.

 

 1. Z racji pierwszego czwartku miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ramach Godziny Świętej prowadzonej przez wspólnotę Rodziny Serca Jezusowego w czwartek 7 marca po wieczornej Mszy św. w kościele pw. św. Andrzeja Ap.

 

 1. W przyszłą niedzielę 10 marca zapraszamy na Wielkopostny Wieczór Modlitwy z wystawieniem Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. w kościele pw. św. Andrzeja Ap. Prowadzenie czuwania i śpiew – parafialna grupa JP II.

 

 1. Kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkanie w kościele pw. św. Jadwigi Śl. w sobotę o godz. 11.00.

 

 1. Od dziesięciu lat wyruszają w piątek przed Niedzielą Palmową z różnych miejscowości w Polsce nocne Ekstremalne Drogi Krzyżowe. Trasę Ekstremalnej Drogi Krzyżowej pokonuje się w samotności lub kilkuosobowych grupach.

Nasz wikariusz ks. Marcin wraz z pielgrzymami Jasnogórskiej Pielgrzymki organizują podobnie jak w zeszłym roku taką Ekstremalną Drogę Krzyżową z Krosna Odrzańskiego do Świebodzina do Figury Chrystusa Króla.

Trasa liczy ponad 40 km i w różnych jej miejscach przygotowane są stacje Drogi Krzyżowej. Każdy z uczestników otrzyma rozważania jakie należy odczytać przy każdej stacji. Wyjście planowane jest w piątek 12 kwietnia po Mszy św. w kościele pw. św. Jadwigi Śl. o godz. 20.30. Dokładne informacje i zapisy przez stronę internetową EDK od Środy Popielcowej lub u ks. Marcina.

 

 1. Organizujemy autokarowy wyjazd maturzystów na Diecezjalną Pielgrzymkę Maturzystów na Jasną Górę w sobotę 24 marca. Koszt przejazdu 100zł. Zapisy z zakrystii lub u ks. Michała.

 

 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.

                                                                            proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

 

Zobacz także

Liturgia dnia