OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17.03.2019

 1. Już od 7 marca Peregrynuje w naszej diecezji Obraz św. Józefa z Sanktuarium w Kaliszu. W naszej parafii przywitamy obraz w najbliższą środę 20 marca w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej o godz. 17.45. Na powitanie i Mszę św. na rozpoczęcie Peregrynacji przyjadą też parafianie ze wszystkich parafii krośnieńskiego dekanatu wraz ze swoimi kapłanami.

           Bezpośrednio po Mszy św. w ramach czuwania przy Obrazie św. Józefa będzie Blok Ewangelizacyjno-Modlitewny w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej zatytułowany: Milczeć, walczyć, kochać.  Poprowadzi go misjonarz diecezjalny, któremu będzie towarzyszyć świecki mężczyzna składający świadectwo.

           Po Mszy św. będą mieli osobne spotkanie ministranci w Zamku Piastowskim. Zakończymy spotkanie w kościele św. Jadwigi Śl. Apelem Jasnogórskim.

Następnego dnia w czwartek 21 marca będzie Msza św. z kazaniem w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej o godz.7.00 rano i spotkania dzieci ze szkół podstawowych nr 1 i 2 w ramach przeżywanych rekolekcji szkolnych od godz. 8.30 do 12.30.

           Pożegnanie obrazu rozpoczniemy Mszą św. o godz. 13.30 w kościele pw. św. Jadwigi Śl. i zawierzeniem naszych rodzin i parafii św. Józefowi. Obraz pojedzie do następnej parafii ok. godz. 15.00.

    Zapraszamy wszystkich wiernych naszej parafii do wspólnej modlitwy przy tym cudownym obrazie słynącym łaskami. W czwartek z racji Peregrynacji obrazu św. Józefa Biuro Parafialne będzie nieczynne.

 

 1. W uroczystość św. Józefa we wtorek 19 marca mamy Msze św. o godz. 7.00 rano i 18.00 w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Śl.

 

 1. Natomiast od przyszłej niedzieli rozpoczniemy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne, które w tym roku wygłosi zakonnik franciszkanin O. Marek Kiedrowicz z Gdańska.

 

                                               W każdy piątek Wielkiego Postu

                                zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

                        Podobnie jak w zeszłym roku mamy Drogę Krzyżową

                                                   po rannej Mszy św. o g. 9.00        

                              Dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum

                     Droga Krzyżowa o godz. 16.30 w kościele św. Andrzeja Ap.

 

 Dla młodzieży i dorosłych Droga Krzyżowa o g. 17. 30 w kościele św. Jadwigi Śl.

         i wieczorna Msza św. w piątek o 18.00 również w kościele św. Jadwigi.

                         

Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym

w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15 w kościele św. Andrzeja Ap.

 

 1. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas VIII szkoły podstawowej – w najbliższy wtorek o godz. 16.30 w auli parafialnej.

 

 1. Rozpoczęliśmy przygotowania do sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych tzn. powyżej 21 roku życia. Najbliższe spotkanie w sobotę 23 marca o godz. 16.30 w auli Domu Parafialnego.

 

 1. Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji w poniedziałek o godz. 19.00 w auli parafialnej.

 

 1. Krąg Biblijny ma spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00 w salce parafialnej.

 

 1. Grupa Modlitewna Laudate Dominum nie ma spotkania z racji Peregrynacji Obrazu św. Józefa w środę.

 

 1. Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej ma spotkanie z Siostrą Damianą w piątek 22 marca po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00.

 

 1. W poniedziałek 25 marca mamy uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia i rozpoczęcie kolejnej edycji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła będzie uroczyste przyjęcie deklaracji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przygotowane deklaracje Duchowej Adopcji wyłożone będą przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Podobnie jak w zeszłym roku organizujemy Ekstremalną Drogę Krzyżową z Krosna Odrzańskiego do Świebodzina do Figury Chrystusa Króla.Trasa liczy ponad 40 km i w różnych jej miejscach przygotowane są stacje Drogi Krzyżowej. Każdy z uczestników otrzyma rozważania jakie należy odczytać przy każdej stacji. Wyjście planowane jest w piątek 12 kwietnia po Mszy św. w kościele pw. św. Jadwigi Śl. o godz. 20.30. Dokładne informacje i zapisy przez stronę internetową EDK lub u ks. Marcina. Cieszymy się, że w mamy już zapisanych ponad trzydzieści osób.

 

 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. Dzisiaj po Mszach św. w całej Polsce zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieła Pomocy „Ad Gentes”. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.  proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia