OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEG 13.X.2019

      

 1. Rozpoczynamy dzisiaj Triduum Rekolekcyjne przygotowujące nas do uroczystości odpustowych ku czci patronki naszej parafii św. Jadwigi Śląskiej. Prowadzi Triduum zakonnik z Józefowa pod Warszawą Ojciec Roman. Jutro w poniedziałek oraz we wtorek Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 9.00 rano w kościele pw. św. Andrzeja Ap. i wieczorem o godz. 18.00 Msze św. z nauką rekolekcyjną w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej.

 

 1. Msza św. odpustowa rozpocznie się w środę 16 października o godz.18.00. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania odpustu św. Jadwigi Śląskiej.

 

 1. Dzisiaj w niedzielę po wieczornej Mszy św. odbędzie się w kościele pw. św. Andrzeja Ap. MODLITEWNY WIECZÓR CHWAŁY. Zapraszamy do wspólnej – wieczornej modlitwy prowadzonej przez parafialny zespół JP II.

 

 1. Jutro w poniedziałek o godz.19.00 zapraszamy do Kościoła św. Jadwigi Śl. na Koncert Ojczyźniany w wykonaniu członków dawnego Kleryckiego Zespołu Muzycznego, który w latach 80-tych występował w Stanie Wojennym w wielu parafiach naszej diecezji. Dzisiaj dawni klerycy są już proboszczami, ale zamiłowanie do śpiewania dalej trwa. Solistą zespołu jest ks. kanonik Stanisław Czerwiński – proboszcz i kustosz Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Jakubowie koło Głogowa.

 

 1. W tym tygodniu będziemy przeżywali kolejny raz w Krośnie Odrzańskim Rekolekcje Ewangelizacyjne prowadzone przez Misjonarza Miłosierdzia O. Jamesa Manjackala. Rekolekcje będą odbywały się od piątku do niedzieli w Hali Sportowo-Widowiskowej OSiR-u już od godz. 8.00. Kto nie może być przez trzy dni może również skorzystać z jednego lub dwóch dni. Zapisy w recepcji od godz. 7.00 rano w dniu przyjścia.

 

 1. Zapraszamy na październikowe nabożeństwa różańcowe każdego dnia o godz. 17.30. Dla dzieci nabożeństwo różańcowe w tym tygodniu tylko w piątek o godz. 16.30 w kościele pw. św. Andrzeja Ap.

 

 1. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas 7 (najmłodsza grupa, ks. Michała) odbędzie się jutro w poniedziałek 14 października o godzinie 16.30 w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła.

 

 1. Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji we wtorek o godz. 19.00 w auli parafialnej.

 

 1. W najbliższą sobotę przed III niedzielą miesiąca zapraszamy na katechezę przedchrzcielną dla rodziców i chrzestnych o godz. 19.00 w auli parafialnej.

 

 1. Już dzisiaj informujemy, że w dniach 22-24 listopada br. odbędzie w naszej parafii w Domu Parafialnym trzydniowy KURS NOWEGO ŻYCIA dla osób pragnących pogłębić swoja wiarę.

 

 1. Zbliża się powoli miesiąc listopad – czas szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych szczególnie na nabożeństwach wypominkowych. Za wszystkie wymienione osoby na kartkach wypominkowych będzie sprawowana Msza św. w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu oraz będą odmawiane modlitwy w listopadzie z odczytywaniem imion i nazwisk zmarłych osób przed wieczornymi Mszami św. Można wpisać na kartce wypominkowej dzień, w którym mają być odmawiane modlitwy za zmarłych. Kartki wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła Wypełnione prosimy wkładać do dowolnej skarbony.

 

 1. Od 2 do 11 lipca przyszłego roku organizujemy autokarową Pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie w Bośni i Hercegowinie. Będziemy w Wiedniu na Kalenbergu, w Narodowym Parku zwiedzając Plitvickie Jeziora, w Dubrowniku, Splicie i Narodowym Parku zwiedzając wodospady Krka i innych miejscowościach Chorwacji. Dokładne informacje u ks. proboszcza lub na stronie internetowej parafii oraz na spotkaniu organizacyjnym w piątek 18 października o godz. 19.00 w auli parafialnej. Zapraszamy wszystkich chętnych.

 

 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 5zł, a także Kalendarze Katolickie naszej diecezji 16-stronicowe w cenie 5zł i dwustronicowe w cenie 2zł. Dzisiaj w całej Polsce mamy zbiórkę do puszek na Fundację Papieską „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                                           

                                                                                                                   proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia