OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                                                                        IV NIEDZIELA ADWENTU – 22.XII.2019                                                                                          

 1. Już za dwa dni kończymy Adwent. Zapraszamy na Msze Roratnie w poniedziałek i wtorek rano o godz. 6.30. w kościele pw. św. Andrzeja Ap.
 1. Panie z Parafialnego Zespołu Caritas i Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przygotowały z ofiarowanych artykułów spożywczych i sanitarnych 27 paczek dla uboższych rodzin naszych parafian. Paczki te zostały zaniesione do wyznaczonych rodzin. Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom.
 1. Dziękujemy grupie dekoracyjnej za ustawienie i udekorowanie choinek w naszych kościołach oraz przygotowanie pięknych szopek bożonarodzeniowych.
 1. Msze św. tzw. Pasterki będą odprawiane 24 grudnia podobnie jak w latach ubiegłych w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej o g. 22.00 i o 24.00, w Gostchorzu i Sarbii o godz. 21.00. Przypominamy o zachowaniu tradycji i zwyczajów polskich podczas wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W czasie Pasterek zbierana taca będzie przeznaczona na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Ks. Bpa Wilhelma Pluty.
 1. W środę 25 grudnia mamy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Nie będzie tylko pierwszej Mszy św. o godz. 7.30. W Sarbii Msza św. we wtorek o godz. 9.00 rano.
 1. Podobnie jak w zeszłych latach zapraszamy do krośnieńskiej inicjatywy wspólnego śpiewania kolęd w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – w czwartek – 26 grudnia o godz. 16.00 na placu na tzw. Szachownicy przed ustawioną szopką bożonarodzeniową. Zachęcamy naszych parafian do wspólnego krośnieńskiego kolędowania.
 1. Na piątek 27 grudnia udzielona jest na terenie naszej parafii dyspensa od zakazu spożywania pokarmów mięsnych.
 1. Wspólnota Apostolatu Maryjnego zaprasza na spotkanie w auli parafialnej w piątek po rannej Mszy św. o godz. 9.00.
 1. Opłatki Wigilijne wzorem lat ubiegłych nie będą roznoszone po domach, natomiast jest możliwość wzięcia z kościoła. Poświęcone opłatki są wystawione przy wyjściu z kościoła. Pamiętajmy o przekazaniu opłatków osobom chorym i starszym, które nie mogą przyjść do kościoła. Nikogo nie upoważniliśmy do roznoszenia opłatków do domów naszych parafian.
 1. W minionym tygodniu ogłoszono termin Narodowej Pielgrzymki do Rzymu z okazji 100 rocznicy urodzin Papieża Jana Pawła II. Główne uroczystości pod przewodnictwem Papieża Franciszka będą w niedzielę 17 maja przyszłego roku. Jako parafia organizujemy 7-dniową pielgrzymkę do Rzymu na Jubileuszowe Uroczystości w dniach 13-19 maja 2020. Po drodze będziemy w Asyżu, Monte Cassino i Padwie. W Rzymie będziemy mieli trzy noclegi. Dokładne informacje na stronie internetowej naszej parafii. Nie ma jazd nocnych. Zapisy w zakrystii.
 1. Wizytę Duszpasterską w domach naszych Parafian rozpoczniemy w przyszłym tygodniu w poniedziałek 30 grudnia br. Odwiedzimy Parafian w Sarbii i Gostchorzu od godz. 15.30.
 1. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie Seminarium Duchownego w Paradyżu – te składane w kopertach jak i na konto parafialne.
 1. Zachęcamy do nabycia tygodniki katolickie – świąteczne, podwójne numery w cenie 10 zł „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.

                                                                                                    proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak                             

Zobacz także

Liturgia dnia