OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA PALMOWA – 24 MARCA 2013

Liturgia Triduum Paschalnego

będzie odbywała się w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Śląskiej

 

Triduum Paschalne rozpoczynamy

w Wielki Czwartek wieczorną Mszą św. o g. 18.00.

W tym dniu mamy pamiątkę ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Liturgia Wielkiego Czwartku składa się z Eucharystii, przeniesienia Pana Jezusa do Kaplicy Adoracji tzw. Ciemnicy i obnażenia ołtarzy.

Czuwanie przy Ciemnicy będzie trwało do godz. 22.00.

W Wielki Czwartek nie ma Mszy św. w kaplicy szpitalnej.

W Wielki Piątek – w dniu pamiątki śmierci Chrystusa na Krzyżu rozpoczęcie czuwania przy Ciemnicy od godz. 10.00 rano.

Pamiętajmy o zachowaniu w tym dniu postu ścisłego i abstynencji od napojów alkoholowych. Prosimy o przybranie przydrożnych krzyży.

Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00.

Na liturgię Wielkiego Piątku składa się liturgia słowa, adoracja krzyża, Komunia św. oraz procesja do Bożego Grobu.

Adoracja Pana Jezusa przy Grobie Pańskim do godz. 2400.

Zachęcamy wspólnoty religijne i wszystkich wiernych

 do wspólnej i indywidualnej nocnej adoracji.

W trakcie czuwania nocnego od godz. 20.00 do 24.00 będzie okazja do spowiedzi św. – starajmy się jednak wyspowiadać już we wtorek – przyjedzie wtedy wielu kapłanów z naszego dekanatu.

 

Wielka Sobota  –  Wigilia Paschalna.  

Adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 900.

Nocna liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 20.00.

Na tę liturgię składa się: liturgia światła / prosimy o przyniesienie świec lub zniczy.  będziemy trzymali w rękach zapalone od paschału świece oraz później ponownie zapalimy przy odnowieniu Sakramentu Chrztu św./, liturgia Słowa Bożego, liturgia chrzcielna z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych i Eucharystia. Zakończymy uroczystą Procesją Wigilii Paschalnej wokół kościoła.

Sobotnie święcenie pokarmów wielkanocnych będzie odbywało się w kościele św. Jadwigi od godz. 10.00 rano co godzinę do 15.00. W trakcie liturgii poświęcenia pokarmów będziemy zbierać ofiary na parafialne remonty.

Święcenie pokarmów na terenie parafii: Marcinowice – 1100, szpital – 1120, Gostchorze – 1145, Chyże – 1200, Kamień – 1230, Morsko – 1245, Sarbia – 1400.

Uroczysta Msza św. Wielkanocna w niedzielę  o świcie tzw. rezurekcja z procesją wielkanocną będzie o godz. 6.00 rano w kościele pw. św. Jadwigi. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego porządek Mszy św. jak w niedzielę, odwołana jest tylko Msza św. o godz. 7.30 rano. W poniedziałek wielkanocny Msze św. jak każdą niedzielę.
1.   Dzisiaj Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. W dniu dzisiejszym Pan Jezus przybył do Jerozolimy, aby dokonać Misterium Zbawienia. Na pamiątkę tego wjazdu święcimy palmy.
 
2. Dzisiaj wieczorem o godz. 19.00 zapraszamy do kościoła św. Andrzeja Ap. na spektakl teatralny „Apokalipsa” w wykonaniu aktorów gorzowskiego Teatru im. Juliusza Osterwy. W spektaklu wykorzystano teksty Pisma św. z księgi Apokalipsy Nowego Testamentu. Wstęp wolny.

3. Od  Niedzieli Palmowej zaczyna się w liturgii Kościoła Wielki Tydzień.

4. Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środa: Msza św. o godz. 700, 1800.

5 . Okazja do spowiedzi św. we wtorek w godz. 1600 – 1830 w kościele pw. św. Jadwigi.

6.    W Wielki Piątek od godz. 8.00 rano kapłani odwiedzą chorych w ich mieszkaniach przynosząc Komunię św. Prosimy zgłaszać również nowe osoby, które chciałyby wizyty kapłana z Komunią św.
7.    Rozprowadzamy dzisiaj i całym Wielkim Tygodniu małe paschaliki wielkanocne, które będziemy mogli zapalić i poświęcić w Wigilię Paschalną. Koszt ze sprzedaży paschalików przeznaczony jest na cele charytatywne Caritas. Cena paschalika – 5 zł.
 
8 . Tegorocznych maturzystów zapraszamy do uczestnictwa w Diecezjalnej Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę w niedzielę 7 kwietnia. Zapisy u księży katechetów.

9. Zapraszamy na niedzielne nabożeństwo pasyjne Gorzkich Żali o godz. 17.15 w kościele św. Andrzeja Apostoła.
 
10. W minionym tygodniu gościliśmy w naszej parafii dwie siostry zakonne z Bydgoszczy – s. Martę i s. Natalię, które prowadziły rekolekcje szkolne w szkołach podstawowych nr 1 i 2 oraz w Zespole Szkół Specjalnych w Krośnie Odrzańskim. Siostry bardzo dziękują za zebrane ofiary w minioną niedzielę.

11. Zachęcamy do skorzystania z Diecezjalnej Pielgrzymki do Rzymu pod przewodnictwem bpa Stefana Regmunta w dniach 7-14 maja 2013 r. Więcej informacji mamy na plakacie przed kościołem św. Jadwigi i na folderze w zakrystii.
 
12. Bardzo serdecznie dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3 i uczniom tej szkoły za wykonanie palm, które dekorują dzisiaj nasze kościoły.
 
13. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                                                                                                                                proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

 

Zobacz także

Liturgia dnia