OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 03.12.2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 03.12.2017r.

    I NIEDZIELA ADWENTU

 1. Kończy się dzisiaj Wizytacja Biskupia, której dokonuje nasz Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński. Uroczysta Msza św.  z przewodnictwem Biskupa będzie o godz. 12.00 w kościele parafialnym.
 1. Dzisiaj w I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny z hasłem duszpasterskim – Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym. Adwentowe Msze św. Roratnie dla dorosłych będą o godz. 6.45 rano w kościele pw. św. Jadwigi Śl. od poniedziałku do piątku. Roraty dla dzieci w środę i piątek o godz. 17.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap. Zachęcamy dzieci do przychodzenia na Roraty z lampionami. Wieczorne Msze św. w Adwencie będą o g. 17.00.
 2. Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy w naszej parafii już w przyszłą niedzielę – 10 grudnia br. – poprowadzi rekolekcje zakonnik o. Roman z Józefowa pod Warszawą.
 3. W piątek 8 grudnia mamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.45, 9.00 i 17.00. Od wielu lat wierni modlą się w dniu 8 grudnia w Godzinie Łaski w samo południe o dar nawrócenia i miłosierdzie. Zachęcamy grupy modlitewne do wspólnej i indywidualnej modlitwy w tym dniu od godz. 12.00 do 13.00 w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła.
 4. W najbliższą sobotę 9 grudnia organizowana jest w Krośnie Odrzańskim Wigilia Miejska i Jarmark Bożonarodzeniowy przy ul. Parkowej. Przy dzieleniu się opłatkiem i składaniu życzeń, będzie okazja wysłuchania wielu artystycznych występów. Organizatorzy zapewniają kiermasz świąteczny, degustację potraw wigilijnych i wspólne śpiewanie kolęd oraz pastorałek. Dokładny plan na plakatach.
 1. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą miały poświecenie medalików pierwszokomunijnych w przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 12.00. Książeczki pierwszokomunijne są do nabycia w zakrystii lub i Pań Katechetek.
 2. Spotkanie z animatorami młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z III klas gimnazjalnych w najbliższy czwartek 7 grudnia o godz. 16.00 w Domu Parafialnym.
 3. Kandydaci do bierzmowania z VII klas szkoły podstawowej mają spotkanie z ks. Marcinem w sobotę 9 grudnia o godz. 10.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap., natomiast młodzież z II klas gimnazjalnych przygotowująca się do bierzmowania ma spotkanie z ks. Marcinem w najbliższą sobotę o godz. 11.00 również w kościele pw. św. Andrzeja Ap.
 4. Młodzież zapraszamy na Diecezjalne Czuwanie Modlitewne w Grodowcu w sobotę 9 XII br. Wyjazd autokarem z ks. Michałem o godz. 16.00 przy kościele pw. św. Andrzeja Ap. Koszt przejazdu 25 zł. Zapisy do jutra w zakrystii.
 5. Zapraszamy wszystkich chętnych poznawania i rozważania Pisma Świętego na spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek 4 grudnia br. o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 6. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na otwarte spotkanie z dr Anastazją Seul – teologiem i filologiem Uniwersytetu Zielonogórskiego jutro w poniedziałek w auli parafialnej o godz. 19.00.
 7. W dniach 15-17 grudnia br. organizujemy Kurs Ewangelizacyjny „Nowe Życie” w auli Domu Parafialnego. Więcej informacji na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 1. Wspólnota Serca Jezusowego zaprasza na czuwanie modlitewne tzw. Godzinę Świętą w czwartek 7 grudnia po wieczornej Mszy św. w kościele pw. św. Andrzeja Ap. i później spotkanie formacyjne w auli parafialnej.
 2. Spotkanie grupy modlitewnej w środę po wieczornej Mszy św. w salce parafialnej.
 3. W ostatnim czasie przeprowadziliśmy remont nawierzchni przed wejściem do kościoła św. Andrzeja Ap. od strony Odry. Położono nawierzchnię z kostki granitowej. W minionym tygodniu udało nam również położyć nowy chodnik prowadzący do kościoła pw. św. Andrzeja Ap. od strony ul. Kościelnej.
 4. Opłatki Wigilijne podobnie jak w zeszłych latach nie będą roznoszone po domach, natomiast jest możliwość wzięcia z kościoła. Opłatki zostały poświęcone w święto św. Andrzeja Apostoła i są wystawione w koszyczkach przy wyjściu z kościoła. Pamiętajmy o przekazaniu opłatków osobom chorym i starszym, które nie mogą przyjść do kościoła. Nikogo nie upoważniliśmy do roznoszenia opłatków do domów naszych parafian.
 5. W trakcie wakacji letnich na początku lipca organizujemy Pielgrzymkę do Wilna. Będziemy również w Warszawie, w sanktuarium Gietrzwałdzie i Lipce. Spotkanie informacyjne we wtorek 5 grudnia o 19.00 w auli parafialnej.
 6. Podobnie jak w zeszłych latach rozprowadzamy w czasie Adwentu „Świece Caritas” małe w cenie 6 zł i duże w cenie 13 zł. Zachęcamy do nabycia tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł oraz nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny. Po Mszach św. można nabyć w zakrystii cegiełki na pomoc w odbudowie spalonej wieży gorzowskiej katedry w cenie od 10 do 200zł. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.         

                                          proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak                 

Zobacz także

Liturgia dnia