OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 07.02.2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

  1. 02. 2021

 

  1. W czwartek 11 lutego 2021 r. Kościół Katolicki będzie obchodził 29. Światowy Dzień Chorego. Ustanowił go Jan Paweł II 13 maja 1992 r. Wyznaczył wówczas jego datę na 11 lutego – we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.

     W czwartek 11 lutego zapraszamy na dodatkową Mszę św. o godz. 9.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap. na której będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych.

     Przypominamy, że do sakramentu chorych upoważniają dwie okoliczności – choroba lub starość. Podstawą do przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych jest stan łaski uświęcającej.

     Nie wolno udzielać namaszczenia chorych osobom, które uparcie trwają w jawnym grzechu ciężkim, osobom niepraktykującym, nie wierzącym.

     Przed wieczorną Mszą św. w czwartek zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji chorych o godz. 17.30 w kościele pw. św. Andrzeja Ap.

 

  1. Podobnie jak w zeszłych latach w niedzielę przed Światowym Dniem Chorego zbieramy dzisiaj po Mszach św. ofiary na rzecz Hospicjów naszej diecezji: hospicjum w Gorzowie Wlkp. i dwa hospicja w Zielonej Górze.       

        Z serca dziękujemy za każdą formę pomocy w organizacji i utrzymaniu hospicjów, gdzie ludzie chorzy mogą godziwie przeżywać ciężką chorobę i często ostatnie chwile swojego życia.

 

  1. Nauka przed Chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w najbliższą sobotę o godz. 19.00 w auli parafialnej.

 

  1. W święto Matki Bożej Gromnicznej była zbierana taca na utrzymanie zakonów kontemplacyjnych. Zebraną kwotę 2050zł przekazaliśmy na wskazane konto.

 

  1. Po Mszy św. rozprowadzamy nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny i tygodniki katolickie w cenie 6 zł – Niedziela i Gość Niedzielny. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie naszego Diecezjalnego Seminarium Duchownego i za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach oraz na konto parafialne.                                                

proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak   

Zobacz także

Liturgia dnia