OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 08 IV 2018

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – 08 IV 2018

II NIEDZIELA  WIELKANOCNA 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

  1. Dzisiaj w niedzielę Miłosierdzia Bożego odbywa się Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej na Jasną Górę. Z grupą naszych maturzystów pojechał Wikariusz Ks. Michał.

 

  1. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzona 25 marca przypadła w tym roku w Niedziele Palmową, została więc przełożona na poniedziałek 9 kwietnia br. Msze św. jutro o godz. 7.00 rano i wieczorem o 18.00.

 

  1. Grupa rozważająca Pismo Święte w ramach Kręgu Biblijnego ma spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00 w salce parafialnej.

 

  1. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania z III klas gimnazjalnych zapraszamy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek o godz. 16.30 w kościele pw. św. Andrzeja Ap.

 

  1. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na poniedziałkowe spotkanie 9 kwietnia o godz. 19.00 w auli parafialnej.

 

  1. Spotkanie Apostolatu Maryjnego w środę 11 kwietnia o godz.17.00 w salce parafialnej.

 

  1. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie grupy modlitewnej w auli parafialnej.

 

  1. Grupa Dekoracyjna rozbiera dekoracje Triduum Paschalnego w kościele pw. św. Jadwigi w czwartek o godz. 17.00. Zapraszamy nowe osoby do pomocy.

 

  1. Rozpoczynamy miesięczne przygotowanie dorosłych osób powyżej 21 roku życia do sakramentu bierzmowania. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek 13 kwietnia o godz. 19.00 w salce parafialnej.

 

  1. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

 „Złap Boga za słowo” to hasło kolejnego, weekendowego kursu Emaus, który odbędzie się w naszej Parafii za tydzień od 13 do 15 kwietnia. Zapraszamy do uczestnictwa w kursie Emaus. Jest to czas spotkania ze Słowem.

       To czas odkrywania, że jest ono żywe i skuteczne. To trzy dni, podczas których przekonasz się, że Słowo to nie sucha litera, ale Osoba – Jezus Chrystus, którego można poznać i w którym można się zakochać. 

       Jeśli odkryłeś już Biblię i pragniesz ją nie tylko czytać, ale i nią się modlić, przyłącz się do uczniów podążających z Jerozolimy do Emaus. To do nich dołącza się Nieznajomy, który w drodze wyjaśnia im Pisma. Nalegają, by pozostał z nimi.

       Poznanie Pisma doprowadza ich do poznania Jezusa. On sam zaprasza Ciebie do tego samego! Pragnie, by i Twoje serce pałało miłością do Słowa Bożego, byś poznając Je i Nim się karmiąc nawiązywał głębszą relację z Jezusem – Słowem.

 

Kurs Emaus  w Krośnie Odrzańskim, 13-15 kwietnia 2018

Aula Parafialna, ul. Nadodrzańska 6 (dawna Świerczewskiego),

koszt uczestnictwa 35,00 zł (w tym 2 obiady).

Zapisy w zakrystii lub telefonicznie 690 520 321.

 10. Oaza Dzieci Bożych ma spotkanie w sobotę o godz. 10.30 w salce parafialnej. Schola parafialna zaprasza na spotkanie z próbą śpiewu w sobotę o godz. 11.00 w auli parafialnej.

 11. Trwają zapisy na Rekolekcje Ewangelizacyjne prowadzone przez O. Jamesa Manjackala, które w tym roku będą w dniach 28-30 września. Zapisy w salce przy Biurze Parafialnym w każdy czwartek od godz. 16.00 do 17.00.

 12. W dniach 24-30 czerwca organizujemy autokarową Pielgrzymkę do Wilna przez Warszawę, Świętą Lipkę, Gietrzwałd w drodze powrotnej będziemy także w Toruniu. Są jeszcze wolne miejsca. Dokładne informacje i zapisy w zakrystii oraz na spotkaniu dla nowych osób w czwartek w auli parafialnej o godz. 19.00.

 13. Z racji rozpoczynającego się dzisiaj Tygodnia Miłosierdzia zbieramy do puszek ofiary na działalność Diecezjalnego Caritas. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.

proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia