OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.12.2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE10.12.2017r.

    II NIEDZIELA ADWENTU

 1. Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe – prowadzi je zakonnik z Józefowa pod Warszawą o. Roman.
 1. Nauki rekolekcyjne odbywają się dzisiaj na każdej Mszy św. W poniedziałek i wtorek Msze św. z nauką rekolekcyjną rano na Mszy św. Roratniej o godz. 6.45 w Kościele pw. św. Jadwigi Śl. i o godz. 9.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap. i wieczorem o godz. 19.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śl.

Również w Parafii Wojskowej odbywają się rekolekcje adwentowe prowadzone przez o. Romana – dzisiaj na Mszach niedzielnych nauki rekolekcyjne oraz w poniedziałek i wtorek o godz. 18.00 w kościele pw. św. Marcina.

 1. Spowiedź rekolekcyjna będzie na zakończenie rekolekcji we wtorek w kościele pw. św. Jadwigi Śl. rano od godz. 6.15 do 7.30 i wieczorem od godz. 18.00 do 19.30 oraz w kościele pw. św. Andrzeja Ap. od godz. 8.30 do 9.30.
 1. W Parafii Wojskowej spowiedź rekolekcyjna we wtorek od 17.00 do 18.30.
 1. Zapraszamy jutro przed wieczorną Mszą św. na Adwentowy Wieczór Chwały w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej. Rozpoczęcie o godz. 18.00.
 1. Nasz Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę artykułów żywnościowych na paczki dla ubogich naszej parafii. Od poniedziałku do przyszłej środy 20 grudnia będzie wystawiony kosz w naszych kościołach przy zakrystii na artykuły żywnościowe. Ofiary składane do puszki Caritas przy figurze św. Antoniego w kościele św. Jadwig oraz przesyłane na konto Caritas będą także przekazane na kupno artykułów żywnościowych do paczek. KONTO w Banku Spółdzielczym BS Krosno: 08 9656 0008 0006 7999 2000 0002  – Parafialny Zespół CARITAS ul. Nadodrzańska 6, Krosno Odrzańskie
 1. Adwentowe Msze św. Roratnie dla dorosłych będą o godz. 6.45 rano w kościele pw. św. Jadwigi Śl. od poniedziałku do piątku. Roraty dla dzieci w środę i piątek o godz. 17.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap. Zachęcamy dzieci do przychodzenia na Roraty z lampionami. Wieczorne Msze św. w Adwencie będą o g. 17.00.
 1. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą miały dzisiaj poświecenie medalików pierwszokomunijnych na Mszy św. o g. 12.00. Książeczki pierwszokomunijne są do nabycia w zakrystii lub i Pań Katechetek.
 1. Wczoraj młodzież naszej parafii była z ks. Michałem na Diecezjalnym Czuwaniu Modlitewnym w Sanktuarium Diecezjalnym w Grodowcu.
 1. W dniach 15-17 grudnia br. organizujemy Kurs Ewangelizacyjny „Nowe Życie” w auli Domu Parafialnego. Więcej informacji na ulotkach przy wyjściu z kościoła na parafialnej stronie internetowej. Zapisy do czwartku 14 grudnia br.
 1. Spotkanie grupy modlitewnej w środę po wieczornej Mszy św. w salce parafialnej.
 1. Opłatki Wigilijne podobnie jak w zeszłych latach nie będą roznoszone po domach, natomiast jest możliwość wzięcia z kościoła. Opłatki zostały poświęcone w święto św. Andrzeja Apostoła i są wystawione w koszyczkach przy wyjściu z kościoła. Pamiętajmy o przekazaniu opłatków osobom chorym i starszym, które nie mogą przyjść do kościoła. Nikogo nie upoważniliśmy do roznoszenia opłatków do domów naszych parafian.
 1. Z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski obchodzony jest dzisiaj w Kościele w Polsce już po raz osiemnasty: DZIEŃ MODLITWY I POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Po Mszach św. prowadzona jest dzisiaj zbiórka do puszek. Nasze ofiary będą przeznaczane m.in. na: tabernakula, naczynia i szaty liturgiczne, a także jako środki finansowe na prowadzonych remontów i budowę obiektów kościelnych. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 1. W trakcie wakacji letnich od niedzieli 24 czerwca organizujemy Pielgrzymkę do Wilna. Będziemy również w Warszawie, w sanktuarium Gietrzwałdzie i Lipce oraz w Toruniu w sanktuarium Jana Pawła II. Dokładne informacje o pielgrzymce na stronie internetowej parafii: www.jadwigakrosno.pl
 1. Podobnie jak w zeszłych latach rozprowadzamy w czasie Adwentu „Świece Caritas” małe w cenie 6 zł i duże w cenie 13 zł. Zachęcamy do nabycia tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł oraz nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny. Po Mszach św. można nabyć w zakrystii cegiełki na pomoc w odbudowie spalonej wieży gorzowskiej katedry w cenie od 10 do 200zł. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.         

                                          proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak                 

Zobacz także

Liturgia dnia