OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11 III 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11 III 2018

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 

 1. W najbliższą sobotę 17 marca odbędzie się w Zielonej Górze inauguracyjna Sesja I Synodu
  Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Rozpocznie ją o godz. 10.30 warsztat pastoralny w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca przeznaczony dla świeckich uczestników synodu, delegacji parafialnych oraz członków ruchów i stowarzyszeń katolickich. O godz. 14.00 rozpocznie się liturgia synodalna od
  uroczystej procesji z kościoła pw. św. Józefa Oblubieńca w Zielonej Górze do kościoła pw. Ducha Świętego, gdzie pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego zostanie odprawiona Msza św. Po jej zakończeniu uczestnicy synodu, którzy otrzymali imienne zaproszenia, wezmą jeszcze udział w sesji organizacyjnej. Delegatem na Synod z krośnieńskiego dekanatu jest nasz parafianin Pan Paweł Maryniaczyk. Zachęcamy przedstawicieli grup i stowarzyszeń parafialnych do uczestnictwa w otwartych punktach programu Inauguracyjnej Sesji Synodu.
 1. W trakcie ostatniej parafialnej pielgrzymki do Ziemi Świętej otrzymaliśmy z Klasztoru Karmelitańskiego w Betlejem relikwie pierwszego stopnia świętej karmelitanki Marii od Jezusa Ukrzyżowanego popularnie nazywanej Małą Arabką. W nadchodzącą niedzielę 18 marca przybliżymy na Mszach św. osobę świętej karmelitanki oraz będziemy błogosławić relikwiami na każdej Mszy św. Od minionego piątku odmawiamy nowennę ku czci tej świętej.
 1. Zapraszamy wszystkie Kręgi Matki Bożej Pielgrzymującej na spotkanie z siostrą zakonną Damianą – koordynatorką modlitewnych Kręgów Matki Bożej w poniedziałek o godz. 17.00 w auli Domu Parafialnego oraz w środę o godz. 17.00 do kościoła św. Andrzeja Ap.

                                     W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

           Podobnie jak w zeszłym roku

                mamy Drogę Krzyżową po rannej Mszy św. o g. 9.00        

                                               Dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum

                  Droga Krzyżowa o godz. 16.30 w kościele pw. św. Andrzeja Ap.

 

                    Dla młodzieży i dorosłych Droga Krzyżowa  o godz. 17. 30 w kościele św. Jadwigi Śl.

           i wieczorna Msza św. w piątek o 18.00 również w kościele św. Jadwigi.

          Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym

   w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15 w kościele św. Andrzeja Apostoła. 

 1. Rozpoczęliśmy od początku marca zapisy na Rekolekcje Ewangelizacyjne prowadzone przez O. Jamesa Manjackala, które w tym roku będą w dniach 28-30 września. Zapisy odbywają się w salce przy Biurze Parafialnym w każdy czwartek od godz. 16.00 do 17.00 oraz przez stronę internetową .
 1. Zachęcamy do uczestnictwa w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Krosna Odrzańskiego do Świebodzina do Figury Chrystusa Króla. Dokładne informacje na stronie internetowej oraz u naszego Wikariusza ks. Marcina.
 1. Oaza Dzieci Bożych ma spotkanie w sobotę o godz. 10.30 w salce parafialnej. Schola parafialna zaprasza na spotkanie z próbą śpiewu w sobotę o godz. 11.00 w auli parafialnej.
 1. W najbliższą sobotę zapraszamy na naukę przed Chrztem dziecka dla rodziców i chrzestnych po wieczornej Mszy św. w kościele pw. św. Andrzeja Ap.
 1. Do końca   kwietnia   trwa   okres   rozliczeń   podatkowych   z   Urzędem  Skarbowym. Serdecznie   zachęcamy   naszych   parafian   do   oddania   1%   podatku   na   rzecz   Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Wystarczy wpisać w sprawozdanie podatkowe numer KRS 0000226818. Szczegóły na plakatach i na stronie www.caritaszg.pl  Ważny jest każdy grosz, dzięki   któremu   Caritas   będzie   mogła   w   ciągu   całego   roku   pomagać   najbardziej potrzebującym osobom z terenu naszej parafii i naszej diecezji.
 1. Podobnie jak w zeszłym roku rozprowadzamy świece Caritas na stół wielkanocny z woskową aplikacją Chrystusa Zmartwychwstałego. Kwota 15 zł za świecę będzie w dużej części cegiełką naszej diecezji na pomoc konkretnym rodzinom w Syrii, w Aleppo. Będzie to wspólne i konkretne dzieło pomocy naszej diecezji dla rodzin cierpiących wojnę w Syrii, o którą prosi papież Franciszek.
 1. Zachęcamy do nabycia tygodniki katolickie „Niedziela” lub „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł oraz nasz bezpłatny „Biuletyn Parafialny”. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                                                                                 proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak  

Zobacz także

Liturgia dnia