OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 04 XI 2018

XXXI NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

 

 1. Już w najbliższą niedzielę 11 listopada mamy Święto Niepodległości, które w tym roku ma szczególne znaczenie z racji 100-ej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. z Kompanią Honorową Wojska Polskiego o godz. 12.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej. Po Mszy św. odbędzie się okolicznościowe spotkanie patriotyczne na placu przed kościołem.
 1. Przypominamy, że wierni, którzy jeszcze do 8 listopada nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych zyskują odpust zupełny dla zmarłego pod zwykłymi warunkami tzn. należy
 • przyjąć Komunię św.
 • pomodlić się w intencjach zanoszonych przez Papieża
 • nawiedzić cmentarz i pomodlić się tam za zmarłych
 • być wolnym od stałego przywiązania do grzechu
 1. Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji w poniedziałek o godz. 19.00 w auli parafialnej.
 1. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z klas VII zapraszamy na spotkanie w środę 7 listopada o godz. 16.30 – grupę męską i żeńską w kościele pw. św. Andrzeja Ap.
 1. W czwartek zapraszamy na Mszę św. wieczorna o godz. 18.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap. w intencji naszego Wikariusza ks. Marcina z okazji jego imienin.
 1. W niedzielę 18 listopada br. rozpocznie się tygodniowy Kurs Przedmałżeński w Krośnie Odrzańskim. Spotkania z konferencją tematyczną będą odbywały się codziennie od niedzieli 18 listopada br. do soboty 24 listopada br. o godz. 19.00 w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w Krośnie Odrzańskim.  W niedzielę 18 listopada zapraszamy już na Msze św. o godz. 18.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap.  Zapraszamy na kurs wszystkie osoby zamierzające w bliższej lub dalszej perspektywie zawrzeć sakramentalny związek małżeński.
 1. W trakcie wakacji od 21 czerwca do 3 lipca organizujemy 13-dniową Pielgrzymkę do Grecji – Śladami Św. Pawła z Tarsu. Będziemy w Filippi, Koryncie, w Atenach, Delfach i wielu innych miejscach kultury antycznej. Dokładny plan pielgrzymki w Biuletynie Parafialnym i na stronie internetowej parafii. Pierwsze organizacyjne spotkanie i zapisy we wtorek 6 listopada o godz. 19.00 w auli parafialnej.
 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 5zł oraz nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny. Rozprowadzamy także w zakrystii Kalendarze Katolickie naszej diecezji 16-stronicowe w cenie 5zł i dwustronicowe w cenie 2zł. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.

                                                       proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia