OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 02.12.2018r.

I NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dzisiaj w I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny z hasłem duszpasterskim – W mocy Ducha Świętego.
 1. Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy w naszej parafii w piątek 21 grudnia przed IV Niedzielą Adwentu.
 1. Adwentowe Msze św. Roratnie dla dorosłych będą o godz. 6.45 rano w kościele pw. św. Jadwigi Śl. od poniedziałku do piątku. Roraty dla dzieci w środę i piątek o godz. 17.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap. Zachęcamy dzieci do przychodzenia na Roraty z lampionami. Wieczorne Msze św. w Adwencie będą o g. 17.00 z wyjątkiem soboty.
 1. Wczoraj wieczorem w wigilię rozpoczynającego się Adwentu mieliśmy w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła maryjne nabożeństwo zwane Akatystem. Bardzo dziękujemy młodzieży z ruchu oazowego za przygotowanie śpiewu i prowadzenie nabożeństwa.
 1. Krąg Biblijny w poniedziałek o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 1. Grupa Modlitewna Laudate Dominum zaprasza na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w auli parafialnej.
 1. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na otwarte spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00 w auli parafialnej. Konferencję o rozeznaniu duchowym wygłosi Anastazja Seul z Zielonej Góry.
 1. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania z klas VII ma spotkania w Kościele pw. św. Andrzeja – grupa męska w środę o 16.30 a grupa żeńska w czwartek o 16.30.
 1. Wspólnota Rodziny Serca Jezusowego zaprasza z racji 1 czwartku miesiąca na Mszę św. wieczorną w czwartek i Godzinę Świętą po Mszy św. w kościele pw. św. Andrzeja Ap.
 1. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św.
 1. W sobotę 8 grudnia mamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą o godz. 9.00 i 18.00. Od wielu lat wierni modlą się w dniu 8 grudnia w Godzinie Łaski w samo południe o dar nawrócenia i miłosierdzie. Zachęcamy grupy modlitewne do wspólnej i indywidualnej modlitwy w tym dniu od godz. 12.00 do 13.00 w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła.
 1. W przyszłą niedzielę dzieci pierwszokomunijne będą miały poświęcenie medalików Matki Bożej na Mszy św. o godz. 12.00.
 1. Zapraszamy na próby śpiewu Chóru Parafialnego. Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu. Najbliższe spotkanie w piątek o godz. 19.00 w auli parafialnej.
 1. Od jutra do III Niedzieli Adwentu będzie wystawiony kosz na paczki dla uboższych rodzin naszej parafii. Panie z Parafialnego Zespołu Caritas przygotują z tych artykułów paczki.
 1. Opłatki Wigilijne wzorem lat ubiegłych nie będą roznoszone po domach, natomiast jest możliwość wzięcia z kościoła. Poświęcone opłatki są wystawione w koszyczkach przy wyjściu z kościoła. Pamiętajmy o przekazaniu opłatków osobom chorym i starszym, które nie mogą przyjść do kościoła. Nikogo nie upoważniliśmy do roznoszenia opłatków do domów naszych parafian.
 1. Podobnie jak w zeszłych latach rozprowadzamy w czasie Adwentu „Świece Caritas” małe w cenie 6 zł i duże w cenie 13 zł. Zachęcamy do nabycia tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł oraz nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.

                                                       proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia