OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 09.12.2018r.

II NIEDZIELA ADWENTU

 1. Z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski obchodzony jest dzisiaj w Kościele w Polsce już po raz dziewiętnasty: DZIEŃ MODLITWY I POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Po Mszach św. prowadzona jest dzisiaj zbiórka do puszek. Nasze ofiary będą przeznaczane m.in. na: tabernakula, naczynia i szaty liturgiczne, a także jako środki finansowe na prowadzonych remontów i budowę obiektów kościelnych. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 1. Rekolekcje Adwentowe ` rozpoczniemy w naszej parafii w piątek 21 grudnia przed IV Niedzielą Adwentu.
 1. Adwentowe Msze św. Roratnie dla dorosłych odbywają się o godz. 6.45 rano w kościele pw. św. Jadwigi Śl. od poniedziałku do piątku. Roraty dla dzieci w środę i piątek o godz. 17.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap. Zachęcamy dzieci do przychodzenia na Roraty z lampionami. Wieczorne Msze św. w Adwencie będą o g. 17.00 z wyjątkiem soboty.
 1. Krąg Biblijny w poniedziałek o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 1. Grupa Modlitewna Laudate Dominum zaprasza na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w auli parafialnej.
 1. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na otwarte spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00 w auli parafialnej.
 1. Dzisiaj w niedzielę dzieci pierwszokomunijne będą miały poświęcenie medalików Matki Bożej na Mszy św. o godz. 12.00.
 2. Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w następny czwartek 20 grudnia o godz. 19.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap.
 3. Młodzież Oazowa zaprasza młodych ludzi naszej parafii na Spotkanie Mikołajkowe w sobotę 15 grudnia o godz. 16.00.
 1. Zapraszamy na próby śpiewu Chóru Parafialnego. Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu. Najbliższe spotkanie w piątek o godz. 19.00 w auli parafialnej.
 1. Do przyszłej niedzieli wystawiony jest kosz na paczki dla uboższych rodzin naszej parafii. Panie z Parafialnego Zespołu Caritas przygotują z tych artykułów paczki.
 1. Opłatki Wigilijne wzorem lat ubiegłych nie będą roznoszone po domach, natomiast jest możliwość wzięcia z kościoła. Poświęcone opłatki są wystawione w koszyczkach przy wyjściu z kościoła. Pamiętajmy o przekazaniu opłatków osobom chorym i starszym, które nie mogą przyjść do kościoła. Nikogo nie upoważniliśmy do roznoszenia opłatków do domów naszych parafian.
 1. Podobnie jak w zeszłych latach rozprowadzamy w czasie Adwentu „Świece Caritas” małe w cenie 6 zł i duże w cenie 13 zł. Zachęcamy do nabycia tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł oraz nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.

                                                       proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia