OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ADWENTU – 16.12.2018r.

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 będzie odprawiona uroczysta Msza św. z okazji XX – lecia Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy Parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Krośnie Odrzańskim. Diecezja Zielonogórsko-Gorzowska jako pierwsza w Polsce powołała Akcję Katolicką dekretem Bpa dra Adama Dyczkowskiego w dniu 27 listopada 1994r. W całej diecezji zaczęły powstawać Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej – tak się stało także w Krośnie Odrzańskim.

            W dniu 1 czerwca 1998r. parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy Parafii rzymskokatolickiej pw. św. Jadwigi Śląskiej w Krośnie Odrzańskim został powołany przez proboszcza Ks. kanonika Mieczysława Pytkę. Wśród wielu inicjatyw prowadzonych przez tutejszą Akcję Katolicką na szczególne uznanie zasługuje świetlica środowiskowa.

Rozpoczynamy w tym tygodniu w piątek 21 grudnia Rekolekcje Adwentowe wspólnie w dwóch krośnieńskich parafiach – Garnizonowej pw. św. Marcina i naszej pw. św. Jadwigi Śląskiej. Rekolekcje poprowadzi zakonnik z Józefowa pod Warszawą o. Romuald Kszuk.

Nauki rekolekcyjne na Mszach św. będą w piątek i sobotę o jednakowych porach:

                                        – godz.   9.00 – kościół pw. św. Andrzeja Apostoła

                                        – godz. 12.00 i 17.00 – kościół garnizonowy pw. św. Marcina

                                        – godz. 19.00 – kościół pw. św. Jadwigi Śląskiej

Zakończenie rekolekcji w niedzielę 23 grudnia z naukami rekolekcyjnymi na Mszach św.

 Okazja do spowiedzi św. będzie w Parafii pw. św. Jadwigi Śl. już w piątek:

rano w godz. 8.15 do 9.30 w kościele pw. św. Andrzeja Ap.

i wieczorem w kościele pw. św. Jadwigi Śl. w godz. 18.30-20.00.

W parafii garnizonowej spowiedź rekolekcyjna i przedświąteczna

będzie w sobotę 22 grudnia rano od 10.00 do 12.00

i wieczorem od 15.00 do 17.00.

Skorzystajmy z tych bogatych możliwości spowiedzi św. w trakcie rekolekcji, tym bardziej, że zaprosiliśmy do pomocy kapłanów z sąsiednich parafii.

 

 1. Adwentowe Msze św. Roratnie dla dorosłych odbywają się o godz. 6.45 rano w kościele pw. św. Jadwigi Śl. od poniedziałku do piątku. Roraty dla dzieci kończymy w środę o godz. 17.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap.

 

 1. Jeszcze do jutra wystawiony jest kosz przy wyjściu z kościoła na paczki dla uboższych rodzin naszej parafii. Panie z Parafialnego Zespołu Caritas przygotują z tych artykułów paczki. Za przyniesione już artykuły serdecznie dziękujemy.

 

 1. Prosimy zgłaszać telefonicznie lub w zakrystii adresy chorych osób, które przed świętami pragną wyspowiadać się w domu i przyjąć Komunię św. – a nie przychodzą do nich księża w pierwsze soboty miesiąca. Kapłani będą odwiedzać tych chorych z posługą sakramentalną w sobotę 22 grudnia od godz. 8.30 do 10.00.

 

 1. Grupa Modlitewna Laudate Dominum zaprasza na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w auli parafialnej.

 

 1. Szkoła Nowej Ewangelizacji ma spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00 w auli parafialnej.
 2. Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w najbliższy czwartek 20 grudnia o godz. 19.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap.

 

 1. Apostolat Matki Bożej Pielgrzymującej zapraszamy na spotkanie w czwartek po wieczornej Mszy św. na godz. 17.30 w auli parafialnej.

 

 1. Spotkania Chóru Parafialnego odbywają się raz w tygodniu. Najbliższe spotkanie w środę o godz. 19.00 w auli parafialnej. Zapraszamy chętnych do wspólnego śpiewu.

 

 1. Dodatkowe nauki przed Chrztem dla rodziców dziecka i chrzestnych w najbliższą sobotę 22 grudnia o godz. 19.00 w auli parafialnej.

 

 1. Kancelaria Parafialna w najbliższy czwartek popołudniu będzie tylko do godz. 16.45.

 

Już dzisiaj informujemy, że Msze św. tzw. Pasterki będą odprawiane

 w poniedziałek 24 grudnia w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej podobnie jak w latach ubiegłych o g. 22.00 i o 24.00. W Gostchorzu i Sarbii o godz. 21.00.

 

 1. W minionym tygodniu daliśmy do renowacji w Poznaniu tabernakulum z kościoła pw. św. Jadwigi Śląskiej. Wiele elementów było poważnie zniszczonych dla konieczna była ta renowacja, która potrwa do końca stycznia. Najświętszy Sakrament będzie przechowywany w tym czasie w kaplicy św. Jadwigi Śl. w specjalnym sejfie.

 

 1. Opłatki Wigilijne wzorem lat ubiegłych nie są roznoszone po domach, natomiast jest możliwość wzięcia z kościoła. Poświęcone opłatki są wystawione w koszyczkach przy wyjściu z kościoła. Pamiętajmy o przekazaniu opłatków osobom chorym i starszym, które nie mogą przyjść do kościoła. Nikogo nie upoważniliśmy do roznoszenia opłatków do domów naszych parafian.

 

 1. Podobnie jak w zeszłych latach rozprowadzamy w czasie Adwentu „Świece Caritas” w cenie 6 zł. Zachęcamy do nabycia tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł oraz nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.

                                                       proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia