OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15.10.2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 15.10.2017r.

XXVIII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

 

 1. Wczoraj rozpoczęliśmy Triduum ku czci św. Jadwigi Śląskiej przed Parafialnym Odpustem. Triduum prowadzi Ks. Prof. Dr hab. Grzegorz Chojnacki. Wczoraj po wieczornej Mszy św. usłyszeliśmy koncert w wykonaniu wrocławskich artystów na głosy solowe – sopran i baryton, chór mieszany i orkiestrę smyczkową zatytułowany – BAROKOWA KANTATA „ŚWIĘTA JADWIGA ŚLĄSKA”.

 

 1. Zapraszamy na jutrzejszą Uroczystość Odpustową w poniedziałek 16 października o godz. 18.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej.

 

 1. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania grupa starsza z III klas gimnazjum ma spotkanie w piątek 20 października o godz. 17.00 w auli Domu Parafialnego.

 

 1. Ministranci z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych mają spotkanie organizacyjne w sobotę o godz. 11.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej.

 

 1. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dla dzieci w każdą środę i piątek o godz. 16.30 w kościele pw. św. Andrzeja Ap. Nabożeństwa różańcowe dla dorosłych i młodzieży każdego dnia o godz. 17.30.

 

 1. Przedstawiciele Akcji Katolickiej zbierają dzisiaj po Mszach św. podpisy pod projektem „Zatrzymaj aborcję”. To kolejny obywatelski  projekt ustawy,  zmierzający do zwiększenia ochrony życia dzieci poczętych. Kilkakrotnie w poprzednich latach podobne inicjatywy podejmowane w obronie życia nienarodzonych były odrzucane przez Sejm RP. Dalej dopuszczalna jest aborcja dzieci chorych i niepełnosprawnych. Zbiórka podpisów pod projektem ustawy „Zatrzymaj aborcję” potrwa do 15 listopada 2017.

 

 1. Zbliża się powoli miesiąc listopad – czas szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych szczególnie na nabożeństwach wypominkowych. Za wszystkie wymienione osoby na kartkach wypominkowych będzie sprawowana Msza św. w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu oraz będą odmawiane modlitwy w listopadzie z odczytywaniem imion i nazwisk zmarłych osób przed wieczornymi Mszami św. Można wpisać na kartce wypominkowej dzień w którym mają być odmawiane modlitwy za zmarłych. Kartki prosimy wkładać do dowolnej skarbony przy wyjściu z kościoła.

 

 1. W minioną niedzielę mieliśmy zbiórkę do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia jako pomoc dla uzdolnionej a niezamożnej młodzieży. Zebrana kwotę 2.300 zł przekazaliśmy na wskazane konto.

 

 1. Otrzymaliśmy z hospicjum cebulki żonkili do rozprowadzenia w naszej parafii. Jest to jedna z wielu akcji hospicjów w Polsce, by zdobyć fundusze na prowadzenie hospicjów. Koszt 6-u zapakowanych cebulek to 10 zł. Cebulki do nabycia w zakrystii.

 

 1. Dzisiaj liczymy wszystkich wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy św. oraz przystępujących do Komunii św. Jest to ogólnopolska akcja corocznego liczenia wiernych dla celów statystycznych.

 

 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 5zł. Po Mszach św. można nabyć w zakrystii cegiełki na pomoc w odbudowie spalonej wieży gorzowskiej katedry w cenie od 10 do 200zł. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                                       

proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia