OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 30 XII 2018

BOŻE NARODZENIE

 1. Jutro w poniedziałek 31 grudnia, w ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne do kościoła pw. św. Andrzeja Ap. na godz. 17.30. Z całą pewnością każdy z nas ma za co dziękować Bogu, jak i za co przepraszać. Zechciejmy zatem włączyć się w to dziękczynienie na koniec roku, aby z godnością i radością rozpocząć nowy rok kalendarzowy. Po nabożeństwie na Mszy św. o 18.00 w ramach kazania będzie sprawozdanie duszpasterskie z minionego roku. Nie będzie jutro Mszy św. o godz. 7.00 rano.
 1. W nadchodzącą niedzielę 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego zwane świętem Trzech Króli. Tradycyjnie w tym dniu święcimy kadzidło i kredę na oznaczenie drzwi naszych domów. Msze św. będą o porządku niedzielnym. W przyszłą niedzielę na Mszach św. w kościele pw. św. Jadwigi Śl. usłyszymy artystów z Ukrainy z Kijowa.
 1. Z racji święta Trzech Króli 6 stycznia 2018 r. w Zielonej Górze odbędzie się VIII Lubuski Orszak Trzech Króli. O godz.12.00 zostanie odprawiona Msza św. w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. Po jej zakończeniu, ok. godz. 13.00 Orszak wyruszy do stajenki betlejemskiej przy ratuszu.
 1. W uroczystość Trzech Króli zapraszamy przedstawicieli różnych grup parafialnych na spotkanie opłatkowe w Domu Parafialnym o godz. 15.00.
 1. Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji w poniedziałek o godz. 19.00 w auli parafialnej.
 1. Grupa Modlitewna Laudate Dominum zaprasza na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w auli parafialnej.
 1. Z racji pierwszego czwartku miesiąca Wspólnota Rodziny Serca Jezusowego poprowadzi nabożeństwo Godziny Świętej po wieczornej Mszy św. w czwartek 3 stycznia oraz zaprasza po nabożeństwie na spotkanie w auli parafialnej.
 1. Spowiedź pierwszopiątkowa pól godziny przed każdą Mszą św.
 1. Z racji pierwszej soboty miesiąca Msza Święta w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w sobotę o godz. 9.00 rano będzie jako wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
 1. Osoby zapisane na pielgrzymkę do Ziemi Świętej zapraszamy na spotkanie organizacyjne z przedstawicielem Biura Turystycznego za prawie dwa tygodnie w piątek 11 stycznia o godz. 18.30 auli parafialnej.
 2. W sobotę 5 stycznia kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 1. Dnia 5 stycznia o godz. 19.00 w sobotę w kościele św. Jadwigi odbędzie się „Charytatywny Wieczór Bożonarodzeniowy” w wykonaniu naszej grupy JP II i dedykowany chorej Uli Najdek. Zapraszamy do wspólnego kolędowania. W trakcie wieczoru będzie można złożyć ofiarę przeznaczoną na leczenie Uli.
 1. Rozpoczęliśmy odwiedziny duszpasterskie zwane „kolędą”. Msze św. wieczorne w trakcie kolędy pozostają bez zmian o godz. 18.00. Z racji kolędy kancelaria parafialna będzie czynna tylko w piątki od godz. 10.00 do 12.00 i dodatkowo od 19.00 do 19.30. Plan kolędy w tym tygodniu:
2.01. ŚRODA

– od godz. 15.30

Ogrodowa, Widok
3.01. CZWARTEK

– od godz. 15.30

Bobrowa, Wodna, Rybaki, Prusa, Żeromskiego, Słoneczna, Plac Wolności, Mnichów, Wąska, Bohaterów Wojska Polskiego, Bankowa, Lipowa
4.01. PIĄTEK

– od godz. 15.30

Pocztowa, Trakt Książęcy,

Zamkowa, Szkolna, Murna, Grobla, Mennicza

5.01. SOBOTA

– od godz. 13.00

Nadodrzańska, Winnica, Jaskółcza, MARCINOWICE: ul. Nadrzeczna, Lubuska i domy po prawej stronie ul. Lubuskiej w kierunku Słubic

 

Zachęcamy do wzięcia ze sobą nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                                              

                                       proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia