OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 17. 12. 2017r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – 17. 12. 2017r.

   III  NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Jeszcze do piątku 22 grudnia zapraszamy na ranne Adwentowe Msze św. Roratnie o godz. 6.45 w kościele pw. św. Jadwigi Śl. Dzieci zapraszamy na Msze św. Roratnie w środę i piątek o g. 17.00 w kościele św. Andrzeja Ap.
 2. Prosimy zgłaszać telefonicznie lub w zakrystii adresy chorych osób, które przed świętami pragną wyspowiadać się w domu i przyjąć Komunię św. – a nie przychodzą do nich księża w pierwsze soboty miesiąca. Kapłani będą odwiedzać tych chorych z posługą sakramentalną w sobotę 23 grudnia od godz. 9.30.

 

 1. Szczególna okazja do spowiedzi św. tuż przed Wigilią będzie w Krośnie Odrz. w piątek 22 XII wieczorem w Parafii  Garnizonowej pw. św. Marcina przy ul. Piastów od godz. 16.00 do 20.00. Zaproszono wielu kapłanów do pomocy w spowiedzi dlatego skorzystajmy z sakramentu pokuty, by w ten sposób najlepiej przygotować się do przeżycia Świąt Bożego Narodzenia.

 

 1. Dziękujemy grupie dekoracyjnej pod kierunkiem Pana Jacka za ustawienie choinek w naszych kościołach pw. św. Jadwigi Śl. i św. Andrzeja Ap. Szczególnie dziękujemy właścicielom Jurewiczówki za ofiarowanie wielkich choinek do kościoła św. Jadwigi, jak również za transport choinek Firmie Budowlanej ADAM Sławomira Kwiatkowskiego.

 

 1. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek o godz. 19.00 w auli parafialnej.

 

 1. Spotkanie grupy synodalnej we wtorek 19 grudnia o godz. 19.00 na plebanii.
 2. Grupa Modlitewna ma spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w auli parafialnej.

 

 1. Już za tydzień mamy Wigilię Bożego Narodzenia, która w tym roku przypada w niedzielę. Msze św. IV Niedzieli Adwentu będą odprawiane jak w każdą niedzielę bez wieczornej Mszy św. o 18.00.

 

Tegoroczne Msze św. tzw. Pasterki będą w niedzielę 24 grudnia w kościele  pw. św. Jadwigi Śląskiej podobnie jak w latach ubiegłych o g. 22.00 i o 24.00. W Gostchorzu i Sarbii o godz. 21.00.

 

 1. Przypominamy o zachowaniu tradycji i zwyczajów polskich podczas wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W czasie Pasterek taca będzie przeznaczona na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Ks. Bpa Wilhelma Pluty.

 

 1. W poniedziałek 25 grudnia mamy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Nie będzie tylko pierwszej Mszy św. o godz. 7.30.

 

 1. Opłatki Wigilijne podobnie jak w zeszłych latach nie były roznoszone po domach, natomiast jest możliwość wzięcia z kościoła. Koszyczki z opłatkami są wystawione przy wyjściu z kościoła. Pamiętajmy o przekazaniu opłatków osobom chorym i starszym, które nie mogą przyjść do kościoła. Nikogo nie upoważniliśmy do roznoszenia opłatków do domów naszych parafian.

 

 1. W minioną niedzielę zbieraliśmy do puszek ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Uzbieraną kwotę 1550zł przesłaliśmy na wskazane konto.

 

 1. Nasz Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę artykułów żywnościowych na paczki dla ubogich naszej parafii. Jeszcze do środy 20 grudnia będzie wystawione kosze w naszych kościołach przy zakrystii na artykuły żywnościowe. Ofiary składane do puszki Caritas przy figurze św. Antoniego w kościele św. Jadwigi oraz przesyłane na konto Caritas będą także przekazane na kupno artykułów żywnościowych do paczek. Podobnie jak w zeszłych latach rozprowadzamy w czasie Adwentu „Świece Caritas” małe w cenie 6 zł i duże w cenie 13 zł.

 

 1. Zachęcamy do nabycia tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 5 zł oraz nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny. W zakrystii mamy do nabycia katolickie książeczki z Ewangelią na 2018r. – książeczka ma ponad 500 stron i kosztuje w 10zł. Rozprowadzamy również duże kalendarze maryjne na rok 2018 w cenie 10zł. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                           proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia