OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE23.12.2018r.

VI NIEDZIELA ADWENTU

 1. Jutro kończymy Adwent. Zapraszamy na ostatnią Mszę św. Roratnią rano o godz. 6.45 w kościele pw. św. Jadwigi Śl.

 

 1. Panie z Parafialnego Zespołu Caritas przygotowały z ofiarowanych artykułów spożywczych 26 paczek dla uboższych rodzin naszych parafian. Paczki te zostały zaniesione do wyznaczonych rodzin.

 

 1. Msze św. tzw. Pasterki będą odprawiane w poniedziałek 24 grudnia podobnie jak w latach ubiegłych w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej o g. 22.00 i o 24.00. W Gostchorzu i Sarbii o godz. 21.00.

 

 1. Przypominamy o zachowaniu tradycji i zwyczajów polskich podczas wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W czasie Pasterek zbierana taca będzie przeznaczona na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Ks. Bpa Wilhelma Pluty.

 

 1. Dziękujemy grupie dekoracyjnej za ustawienie i udekorowanie choinek w naszych kościołach oraz przygotowanie pięknych szopek bożonarodzeniowych.

 

 1. We wtorek 25 grudnia mamy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Nie będzie tylko pierwszej Mszy św. o godz. 7.30. W Sarbii Msza św. we wtorek o godz. 9.00 rano.

 

 1. Podobnie jak w zeszłych latach Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „SKARPA” zaprasza na wspólne kolędowanie w drugi dzień  Świąt Bożego Narodzenia – w środę – 26 grudnia o godz. 16.00 na placu na tzw. Szachownicy przy skrzyżowaniu ulic Poznańskiej i Kościuszki przed ustawioną szopką bożonarodzeniową. Zachęcamy naszych parafian do wspólnego krośnieńskiego kolędowania.

 

 1. W minionym tygodniu podpisano w Urzędzie Marszałkowskim umowę na pierwszy etap projektu „Piastowskie dziedzictwo św. Jadwigi Śląskiej” Z poważnym dofinansowaniem środków Regionalnego Programu Operacyjnego będzie można dokonać koniecznego remontu odwilgocenia kościoła pw. św. Jadwigi Śl., położenia nowej drogi wokół kościoła i wyremontowania wieży kościelnej tak by była możliwość wejścia na górę zwiedzając wystawy na poszczególnych kondygnacjach z miejscem widokowym na szczycie. Prace remontowe powinny ruszyć w 2019r.

 

 1. Dnia 5 stycznia 2019 o godz. 19.00 w sobotę w kościele św. Jadwigi odbędzie się „Charytatywny Wieczór Bożonarodzeniowy” w wykonaniu naszej grupy JP II i dedykowany chorej Uli Najdek. Zapraszamy do wspólnego kolędowania. W trakcie wieczoru będzie można złożyć ofiarę przeznaczoną na leczenie Uli.

 

 1. Oddaliśmy do renowacji w Poznaniu tabernakulum z kościoła pw. św. Jadwigi Śląskiej. Wiele elementów było poważnie zniszczonych dlatego konieczna była renowacja, która potrwa do końca stycznia. Najświętszy Sakrament będzie przechowywany w tym czasie w kaplicy św. Jadwigi Śl. w specjalnym sejfie.

 

 1. W najbliższy piątek rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą.

 

28.12. PIĄTEK       – od godz. 15.30 Gostchorze, Sarbia
29.12. SOBOTA     – od godz. 13.00 Kamień, Szosa Poznańska, Morsko, Wesoła, Katastralna, Poprzeczna, Pionierów

 

 1. Opłatki Wigilijne wzorem lat ubiegłych nie były roznoszone po domach, natomiast jest możliwość wzięcia z kościoła. Poświęcone opłatki są wystawione w koszyczkach przy wyjściu z kościoła. Pamiętajmy o przekazaniu opłatków osobom chorym i starszym, które nie mogą przyjść do kościoła. Nikogo nie upoważniliśmy do roznoszenia opłatków do domów naszych parafian.

 

 1. Zachęcamy do nabycia tygodniki katolickie podwójne numery „Niedziela” w cenie 10 zł i „Gość Niedzielny” w cenie 8 zł oraz nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny. W zakrystii mamy do nabycia katolickie książeczki z Ewangelią na 2019r. – książeczka ma ponad 500 stron i kosztuje w 10zł mały format , 20 zł duży format. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.

 

 1. W związku z ogłoszeniem przez Prezydenta RP niedzieli 23 grudnia br. dniem żałoby narodowej w Polsce, odmówmy modlitwę w intencji górników, którzy zginęli na skutek wybuchu metanu w kopalni Karvina, a także w intencji ich rodzin.

                                                       proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia