OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18 III 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18 III 2018

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. W trakcie ostatniej parafialnej pielgrzymki do Ziemi Świętej otrzymaliśmy z Klasztoru Karmelitańskiego w Betlejem relikwie pierwszego stopnia świętej karmelitanki Marii od Jezusa Ukrzyżowanego popularnie nazywanej Małą Arabką. Zaprosiliśmy Pana Bogdana – przewodnika po Ziemi Świętej by przybliżył nam osobę świętej karmelitanki a na zakończenie każdej Mszy św. błogosławimy dzisiaj relikwiami.
 2. Już za tydzień będziemy mieli Niedzielę Palmową. Dzieci zapraszamy z palmami na Mszę św. o godz. 12.00 w kościele pw. św. Jadwigi. Msza rozpocznie się procesją wewnątrz kościoła.

 

 1. Za tydzień panie z Parafialnego Zespołu Caritas będą sprzedawać przed kościołem tradycyjne palmy. Również przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej w Krośnie Odrzańskim będą rozprowadzać palmy wykonane w ramach ich zajęć. Warsztaty Terapii Zajęciowej są placówką pobytu dziennego dla osób z niepełnosprawnością.
 2. Podobnie jak w zeszłym roku w Niedzielę Palmową – 25 marca zapraszamy wszystkich wiernych na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Krosna Odrzańskiego. Procesja z wielkim krzyżem wyruszy z Kościoła Garnizonowego p.w. św. Marcina z Tours i przejdzie ulicami: Piastów, Kościuszki, WOP, Kościelną. Zakończenie Drogi Krzyżowej będzie przed kościołem pw. św. Andrzeja Ap. Rozpoczęcie procesji przewiduje się o godz. 1900 a zakończenie o godz. 2015

 

W piątek mamy Drogę Krzyżową w kościele pw. św. Andrzeja Ap. rano o godz. 9.30

                                        oraz o godz. 16.30 dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum.

                 Dla dorosłych i młodzieży o godz. 17. 30 w kościele św. Jadwigi Śl.

                i Msza św. o 18.00 również w kościele św. Jadwigi Śl.

Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu

 o godz. 17.15  w kościele św. Andrzeja Apostoła.

 1. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na Katechezę dla Dorosłych w czwartek o godz. 19.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śl.
 2. Krąg biblijny ma spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 3. W niedzielę Palmową przypada dzień 25 marca – jest to tradycyjnie Dzień Świętości Życia i rozpoczęcie kolejnej edycji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na niedzielnej Mszy św. o godz. 10.30 w kościele pw. św. Jadwigi Śl. będzie uroczyste przyjęcie deklaracji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przygotowane deklaracje Duchowej Adopcji wyłożone są przy wyjściu z kościoła.
 4. Rozpoczęliśmy od początku marca zapisy na Rekolekcje Ewangelizacyjne prowadzone przez O. Jamesa Manjackala, które w tym roku będą w dniach 28-30 września. Zapisy odbywają się w salce przy Biurze Parafialnym w każdy czwartek od godz. 16.00 do 17.00 oraz przez stronę internetową .
 5. Cieszymy się, że z Krosna Odrzańskiego wyruszy po raz kolejny Ekstremalna Droga Krzyżowa do Figury Chrystusa Króla w Świebodzinie. Trasa liczy 46 km i w różnych jej miejscach przygotowane są stacje Drogi Krzyżowej. Każdy z uczestników otrzyma rozważania jakie należy odczytać przy każdej stacji. Wyjście planowane jest w najbliższy piątek 23 marca po Mszy św. w kościele pw. św. Jadwigi Śl. o godz. 20.30. Dokładne informacje o Ekstremalnej Drodze Krzyżowej i zapisy u ks. Marcina , jak również przez stronę internetową.
 6. Do końca   kwietnia   trwa   okres   rozliczeń   podatkowych   z   Urzędem   Serdecznie   zachęcamy   naszych   parafian   do   oddania   1%   podatku   na   rzecz   Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Wystarczy wpisać w sprawozdanie podatkowe numer KRS 0000226818. Szczegóły na plakatach i na stronie www.caritaszg.pl  Ważny jest każdy grosz, dzięki   któremu   Caritas   będzie   mogła   w   ciągu   całego   roku   pomagać   najbardziej potrzebującym osobom z terenu naszej parafii i naszej diecezji.
 7. Podobnie jak w zeszłym roku rozprowadzamy świece Caritas na stół wielkanocny z woskową aplikacją Chrystusa Zmartwychwstałego. Kwota 15 zł za świecę będzie w dużej części cegiełką naszej diecezji na pomoc konkretnym rodzinom w Syrii, w Aleppo. Będzie to wspólne i konkretne dzieło pomocy naszej diecezji dla rodzin cierpiących wojnę w Syrii, o którą prosi papież Franciszek.

Zobacz także

Liturgia dnia