OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18 XI 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE18 XI 2018

XXXIII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

 

 

 1. Dzisiaj rozpoczyna się w Krośnie Odrzańskim tygodniowy Kurs Przedmałżeński. Spotkania z konferencją tematyczną będą odbywały się codziennie od dzisiejszej niedzieli do soboty 24 listopada o godz. 19.00 w Domu Parafialnym przy kościele pw. św. Andrzeja Apostoła przy ul. Nadodrzańskiej 6. Zapraszamy na kurs wszystkie osoby zamierzające w bliższej lub dalszej perspektywie zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

 

 1. Uroczystość odpustowa w Połupinie ku czci błogosławionej Karoliny Kózkówny odbędzie się dzisiaj w kościele parafialnym o godz. 15.00.

 

 1. Jeszcze do soboty 25 listopada będziemy mieli nabożeństwa wypominkowe za naszych bliskich zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych. Kartki prosimy wkładać do dowolnej skarbony przy wyjściu z kościoła.

 

 1. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Chrystusa Króla taca przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu. Wieczorem w niedzielę Chrystusa Króla zapraszamy na Modlitewny Wieczór Chwały w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła o godz. 19.00.

 

 1. Każda parafia naszej diecezji zobowiązana jest oprócz tacy z Niedzieli Chrystusa Króla przekazać w zależności od ilości wiernych określoną kwotę w stosunku rocznym na Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu. Nasza parafia zobowiązana jest do przekazania 18 tyś. 36 zł. Zwracamy się z prośbą o pomoc finansową w opłaceniu parafialnego zobowiązania wobec Seminarium Duchownego, dlatego dołączyliśmy do naszego Biuletynu Parafialnego kopertę z napisem „Moja Ofiara na Seminarium Duchowne”.

 

 1. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania z VIII klas szkoły podstawowej i III klas gimnazjalnych ma spotkanie w środę 21 listopada o godz. 16.30 w kościele pw. św. Andrzeja Ap.

 

 1. Młodzież naszej parafii zapraszamy na spotkanie z klerykiem z Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu w sobotę 24 listopada o godz. 16.00 w auli parafialnej.

 

 1. Organizujemy wyjazd na Diecezjalne Czuwanie Modlitewne dla Młodzieży w Sanktuarium w Rokitnie w sobotę 8 XII br. Wyjazd autokarem z ks. Michałem o godz. 16.00 z placu przy moście na dawnej ulicy WOP. Koszt przejazdu 15 zł. Zapisy w zakrystii.
 2. Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji w poniedziałek o godz. 19.00 w auli parafialnej.

 

 1. Krąg Biblijny ma również spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00 w dolnej salce.

 

 1. Grupa Modlitewna Laudate Dominum zaprasza na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w auli parafialnej.

 

 1. Po rocznej przerwie wznowił działalność Chór Parafialny, który jest prowadzony przez naszego Pana Organistę. Zapraszamy nowe osoby: kobiety i mężczyzn pragnących zasilić nasz chór – zachęcamy również młode osoby do wspólnego śpiewania w chórze. Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu. Najbliższe spotkanie w czwartek o godz. 19.00 w auli parafialnej.

 

 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 5zł oraz nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny. Rozprowadzamy także w zakrystii Kalendarze Katolickie naszej diecezji 16-stronicowe w cenie 5zł i dwustronicowe w cenie 2zł. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.

                                                       proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia