OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA  WIELKANOCNA06 V 2018

 1. W przyszłą niedzielę 13 maja będziemy mieli uroczystą Procesję Fatimską ulicami naszego miasta z kościoła Garnizonowego do kościoła św. Jadwigi Śl. ulicami Piastów, Kościuszki, dawnej WOP, przejście przez most do kościoła pw. św. Jadwigi Śląskiej. Rozpoczęcie procesji o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich wiernych do wspólnego świętowania 101 rocznicy Objawień Fatimskich. Zapraszamy parafialne wspólnoty i grupy modlitewne ze swoimi sztandarami i feretronami. W trakcie procesji będziemy śpiewać Litanię Loretańską i Różaniec Fatimski. Zakończymy procesję w kościele parafialnym św. Jadwigi Śląskiej, gdzie będziemy modlili się śpiewem Magnificat i Fatimskim Apelem Maryjnym.

 

 1. Wspólnota Żywego Różańca ma zmianę tajemnic różańcowych dzisiaj po Mszy o g. 10.30.
 2. Grupa Biblijna zaprasza na spotkanie z Pismem Świętym w poniedziałek o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 3. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na poniedziałkowe spotkanie o godz. 19.00 w auli parafialnej.
 4. Grupa Modlitewna zaprasza na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w auli parafialnej.

 

 1. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z III klas gimnazjalnych zapraszamy na spotkania w środę i piątek o godz. 19.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śl. Tegoroczni kandydaci do bierzmowania z III klas gimnazjum otrzymają poświęcone krzyże w niedzielę 13 maja na Mszy św. o godz. 10.30 w kościele pw. św. Jadwigi Śl.

 

 1. Wczoraj odbyła się diecezjalna pielgrzymka ministrantów do Seminarium Duchownego w Paradyżu. Aż ośmiu naszych ministrantów otrzymało promocje lektorskie po ukończeniu kursu lektorskiego i będą mogli czytać na Mszach św. czytania przed Ewangelią.

 

 1. W przyszłą niedzielę mamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeniesioną z czwartku na niedzielę.

 

 1. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy na kolejne próby do kościoła pw. św. Jadwigi Śl. We wtorek wspólna próba dwóch grup komunijnych o godz. 16.30. W czwartek zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej nr 2 na godz. 16.30 a w piątek ze szkól podst. nr 1 i 3 o godz. 16.30.

 

 1. Spotkanie Akcji Katolickiej we wtorek o godz. 19.00 w salce parafialnej.

 

 1. Nabożeństwa majowe przed wieczorną Mszą św. o godz.17.30.

 

 1. W sobotę 12 maja ks. Michał odwiedzi chorych z posługa sakramentalną przynosząc Komunię św.

 

 1. Organizujemy Pieszą Pielgrzymkę Powołaniową z Krosna Odrzańskiego do Rokitna przez Paradyż w dniach 1-3 czerwca tj. od piątku do niedzieli po Bożym Ciele. W tym czasie wyruszają pielgrzymi z 7 miejscowości naszej diecezji, by dotrzeć do Rokitna w niedziele 3 czerwca. Noclegi mamy zapewnione w Ołoboku i Paradyżu. Koszty organizacyjne przewozu plecaków, posiłków, noclegów i powrotu autokarem 60 zł. Zapraszamy wszystkich chętnych oraz pielgrzymów grupy biało-żółtej do wspólnego pielgrzymowania w intencji powołań kapłańskich w naszej diecezji. Organizatorem i przewodnikiem duchowym jest ks. Marcin. Zapisy w zakrystii.

 

 1. Michał organizuje wyjazd do zielonogórskiego kina na film: „Paweł, apostoł Chrystusa”. Film opowiada o czasach powstającego Kościoła i trudnościach z tym związanych. W barwny sposób ukazuje postać świętego Pawła Apostoła i Ewangelistę Łukasza.  Wyjazd 14 maja w poniedziałek o godzinie 17.00 z placu przed mostem na dawnej ulicy WOP. Koszt przejazdu i biletu 35.00 zł. Zapisy w zakrystii do 8 maja.

 

 1. W nadchodząca sobotę odbędzie się Marsz Niepodległości św. Maksymiliana ze Stargardu Gubińskiego do Gębic – miejsca dawnego obozu niemieckiego na pamiątkę marszu więźniów w trakcie II Wojny Światowej – w tej grupie byli także zakonnicy franciszkańscy z Maksymilianem Kolbe. Trasa liczy tylko 2,5 km. Rozpoczęcie marszu o godz. 10.30. Dokładne informacje na plakacie przed kościołem. Zachęcamy wiernych do indywidualnego pielgrzymowania na ten Marsz Niepodległości.
 2. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                                          proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak                                                       

Zobacz także

Liturgia dnia