OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22.10.2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 22.10.2017r.

XXIX NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

  1. Już za prawie dwa tygodnie będziemy przeżywać w Krośnie Odrzańskim rekolekcje prowadzone przez Jamesa Manjackala w dniach 3-5 listopada. Cieszymy się, że tak wiele osób z Krosna Odrzańskiego i okolic zapisało się na te rekolekcje, które będą odbywały się w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Pułaskiego.
  2. Spotkanie wolontariuszy pomagających przy organizacji rekolekcji we wtorek 24 października o godz. 16.30 w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Pułaskiego.

 

  1. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania grupa starsza z III klas gimnazjum ma spotkanie w piątek 20 października o godz. 17.00 w auli Domu Parafialnego.

 

  1. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci mamy w każdą środę i piątek o godz. 16.30 w kościele pw. św. Andrzeja Ap. Nabożeństwa różańcowe dla dorosłych i młodzieży każdego dnia o godz. 17.30.

 

  1. Zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych na spotkanie z proboszczem w środę 25 października o godz. 19.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej.

 

  1. Apostolat Maryjny zaprasza na spotkanie w piątek 27 października o godz. 16.30 w salce parafialnej.

 

  1. W sobotę 28 października zapraszamy wszystkich wiernych na czuwanie modlitewne „WIECZÓR CHWAŁY” w kościele pw. św. Andrzeja Ap. po wieczornej Mszy św.

 

  1. Michał odwiedzi chorych z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę 28 października.

 

Zbliża się powoli miesiąc listopad

– czas szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych.

W środę 1 listopada mamy Uroczystość Wszystkich Świętych.

Na Cmentarzu Komunalnym w Krośnie Odrzańskim odbędzie się procesja liturgiczna za zmarłych o godz. 11.30 od Kaplicy Cmentarnej do ołtarza polowego

 przy którym będzie odprawiona centralna Msza Święta o godz. 1200.

Pozostałe Msze Święte w tym dniu będą odprawiane

 tylko w kościele  pw. św. Andrzeja Ap. o godz. 730, 900 i 1800 .

 

  1. W listopadzie będą odprawiane nabożeństwa wypominkowe. Za wszystkie wymienione osoby na kartkach wypominkowych będzie sprawowana Msza św. w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu oraz będą odmawiane modlitwy w listopadzie z odczytywaniem imion i nazwisk zmarłych osób przed wieczornymi Mszami św. Można wpisać na kartce wypominkowej dzień w którym mają być odmawiane modlitwy za zmarłych. Kartki prosimy wkładać do dowolnej skarbony przy wyjściu z kościoła.

 

  1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 5zł. Po Mszach św. można nabyć w zakrystii cegiełki na pomoc w odbudowie spalonej wieży gorzowskiej katedry w cenie od 10 do 200zł. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                                      

proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak 

Zobacz także

Liturgia dnia