OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25 XI 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25 XI 2018

XXXIV NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 

 1. Uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na utrzymanie Seminarium Duchownego w Paradyżu.

 

 1. Uroczystość Chrystusa Króla jest również świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Jest to stowarzyszenie katolików, zaangażowanych w życie parafii i diecezji. Członkowie Akcji Katolickiej starają się w swoim życiu zawodowym i zaangażowaniu społecznym promować wartości chrześcijańskie, postępując zgodnie z nauką społeczną Kościoła. Pragną oni mieć wpływ na to, co dzieje się w ich otoczeniu i kraju, kierując się przy tym zasadami wiary.

 

 1. Dzisiaj wieczorem w niedzielę Chrystusa Króla zapraszamy na Modlitewny Wieczór Chwały w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła o godz. 19.00 prowadzony przez grupę JP II.

 

 1. Każda parafia naszej diecezji zobowiązana jest oprócz tacy z Niedzieli Chrystusa Króla przekazać w zależności od ilości wiernych określoną kwotę w stosunku rocznym na Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu. Bóg zapłać za składane ofiary do kopert z napisem „Moja Ofiara na Seminarium Duchowne”.

 

 1. Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Adwentowe Msze św. Roratnie dla dorosłych będą o godz. 6.45 rano w kościele pw. św. Jadwigi Śl., natomiast dla dzieci Msze św. Roratnie będą w środę i piątek o godz. 17.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap.

 

 1. W najbliższą sobotę 1 grudnia w wigilię Pierwszej Niedzieli Adwentu zapraszamy na nabożeństwo maryjne zwane Akatystem do Najświętszej Maryi Panny o godz. 19.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap.

 

 1. Spotkanie grupy dekoracyjnej przygotowującej dekoracje bożonarodzeniowe w kościele w najbliższy czwartek 29 listopada o godz. 19.00 na plebani.

 

 1. Z racji pierwszej soboty miesiąca Msza Święta w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w sobotę o godz. 9.00 rano będzie jako wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Kapłani odwiedzą w sobotę chorych przynosząc Komunię św.

 

 1. Organizujemy wyjazd na Diecezjalne Czuwanie Modlitewne dla Młodzieży w Sanktuarium w Rokitnie w sobotę 8 XII br. Wyjazd autokarem z ks. Michałem o godz. 16.00 z placu przy moście na dawnej ulicy WOP. Koszt przejazdu 15 zł. Zapisy w zakrystii.

 

 1. Grupa Modlitewna Laudate Dominum zaprasza na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w auli parafialnej.

 

 1. Zapraszamy na próby śpiewu Chóru Parafialnego. Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu. Najbliższe spotkanie w piątek o godz. 19.00 w auli parafialnej.

 

 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 5zł oraz nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.

                                                       proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia