OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.11.2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 26.11.2017r.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

                    

 1. Przeżywamy dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ma ona nam przypominać przede wszystkim o tym, że dla człowieka wierzącego królować znaczy służyć.

 

 1. Uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na utrzymanie Seminarium Duchownego w Paradyżu. Uroczystość Chrystusa Króla jest również świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Jest to stowarzyszenie katolików, zaangażowanych nie tylko w życie parafii czy diecezji, lecz również w życie społeczne.

 

 1. Od dwóch miesięcy trwa we wszystkich parafiach dekanatu krośnieńskiego Wizytacja Biskupia, która odbywa się w każdej parafii co 5- 6 lat. W naszej parafii najpierw dokonali wizytacji delegaci Biskupa z Wydziału Nauki Katolickiej, Wydziału Duszpasterskiego i Ekonomicznego.

      W najbliższą sobotę i niedzielę 2-3 grudnia br. będziemy wizytowani przez Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. W sobotę zaplanowano spotkania z wiernymi świeckimi – reprezentantami poszczególnych wspólnot i grup parafialnych o godz. 16.00 w auli Domu Parafialnego oraz  indywidualne spotkania z kapłanami naszej parafii jak również parafii wojskowej.

       W niedzielę 3 grudnia Biskup będzie obecny na Mszach niedzielnych we wszystkich kościołach naszej parafii, również w Gostchorzu i Sarbii.

Msza św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Diecezjalnego będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o g. 12.00.

 

 1. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodzice mają dzisiaj spotkanie organizacyjne po Mszy św. niedzielnej o godz. 12.00.

 

 1. Od przyszłej niedzieli – w I Niedzielę Adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny z hasłem duszpasterskim – Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym. Adwentowe Msze św. Roratnie dla dorosłych będą o godz. 6.45 rano w kościele pw. św. Jadwigi Śl.

 

 1. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na spotkanie formacyjne jutro w poniedziałek w auli parafialnej o godz. 19.00.

 

 1. Kolejne spotkanie Grupy Synodalnej we wtorek 28 listopada o godz. 19.00 na plebanii. Bezpośrednio po wieczornej Mszy św. we wtorek będzie nabożeństwo przed Najśw. Sakramentem przygotowujące do spotkania Grupy Synodalnej.

 

 1. Spotkanie grupy modlitewnej w środę po wieczornej Mszy św. w salce parafialnej.

 

 1. W czwartek 30 listopada mamy Święto św. Andrzeja Apostoła patrona naszego kościoła filialnego w Krośnie Odrzańskim. Msza św. odpustowa z nabożeństwem ku czci św. Andrzeja Ap. o godz. 18.00 w czwartek.

 

 1. W minionym tygodniu przeprowadziliśmy remont nawierzchni przed wejściem do kościoła św. Andrzeja Ap. od strony Odry. Położono nawierzchnię z kostki granitowej. Jeśli pogoda pozwoli to również od strony ul. Kościelnej będzie wymiana nawierzchni od schodów do wejścia do kościoła.

 

 1. W tym tygodniu mamy pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed każdą Mszą św.

 

 1. W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca o godz. 9.00 rano – Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny i nabożeństwo maryjne pierwszosobotnie po Mszy św. Kapłani odwiedzą w tę sobotę chorych z posługą sakramentalną.

 

 1. Młodzież zapraszamy na Diecezjalne Czuwanie Modlitewne w Grodowcu w sobotę 9 XII br. Wyjazd autokarem z ks. Michałem o godz. 16.00 przy kościele pw. św. Andrzeja Ap. Koszt przejazdu 25 zł. Zapisy w zakrystii.

 

 1. W dniach 15-17 grudnia br. organizujemy Kurs Ewangelizacyjny „Nowe Życie” w auli Domu Parafialnego. Wiecej informacji na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

 

 1. Dziękujemy za pomoc finansową w utrzymaniu naszego Seminarium Duchownego w Paradyżu – dziękujemy za dokonane wpłaty na konto parafialne z napisem na seminarium jak również składane w kopertach.

                                                                                                                                 

 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 5zł. Po Mszach św. można nabyć w zakrystii cegiełki na pomoc w odbudowie spalonej wieży gorzowskiej katedry w cenie od 10 do 200zł. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                            

                                          proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak                 

Zobacz także

Liturgia dnia