OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 07.04.2019

 1. Już za tydzień będziemy mieli Niedzielę Palmową. Dzieci zapraszamy z palmami na Mszę św. o g. 12.00 w kościele pw. św. Jadwigi. Msza rozpocznie się procesją wewnątrz kościoła.

 1. Podobnie jak w zeszłym roku w Niedzielę Palmową – 14 kwietnia zapraszamy wszystkich wiernych na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Krosna Odrzańskiego. Procesja z wielkim krzyżem wyruszy z Kościoła Garnizonowego p.w. św. Marcina z Tours i przejdzie ulicami: Piastów, Kościuszki, dawną WOP i Kościelną. Zakończenie Drogi Krzyżowej będzie przed kościołem pw. św. Andrzeja Ap. Rozpoczęcie procesji przewiduje się o godz. 1900 a zakończenie o godz. 20.15.

 1. Za tydzień panie z Parafialnego Zespołu Caritas będą sprzedawać przed kościołem tradycyjne palmy. Również przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej w Krośnie Odrzańskim będą rozprowadzać palmy wykonane w ramach ich zajęć. Warsztaty Terapii Zajęciowej są placówką pobytu dziennego dla osób z niepełnosprawnością.

                            W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

                                              Rano mamy Drogę Krzyżową po Mszy św. o godz. 9.00        

                               Dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum Droga Krzyżowa o godz. 16.30

                                                                w kościele św. Andrzeja Ap.

                                 Dla dorosłych Droga Krzyżowa o g. 17. 30 w kościele św. Jadwigi Śl.

                                 i wieczorna Msza św. w piątek o 18.00 również w kościele św. Jadwigi.

Dodatkowo mamy w tym tygodniu specjalną Drogę Krzyżową dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas VII i VIII oraz z III klas gimnazjalnych

w piątek 12 kwietnia w kościele pw. św. Jadwigi Śl. o godz. 18.40.

Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym

w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15 w kościele św. Andrzeja Ap.

 1. W Wielki Piątek kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o podanie w zakrystii adresów chorych osób do których kapłani nie przychodzą w pierwsze soboty miesiąca.

 1. Dzieci pierwszokomunijne mają dzisiaj poświęcenie książeczek do I Pierwszej Komunii św. na Mszy św. o godz. 12.00. Książeczki można nabyć w zakrystii.

 1. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania z VIII klas szkoły podstawowej i III klas gimnazjalnych ma spotkanie w tym tygodniu w kościele pw. św. Jadwigi Śl. w poniedziałek o godz. 17.00.

 1. Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji w poniedziałek o godz. 19.00 w auli parafialnej. Grupa Modlitewna na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w auli Domu Parafialnego.

 1. Chór Parafialny na wyjątkowo próbę śpiewu w piątek o godz. 19.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap.

 1. Cieszymy się, że z Krosna Odrzańskiego wyruszy po raz kolejny Ekstremalna Droga Krzyżowa do Figury Chrystusa Króla w Świebodzinie. Trasa liczy 46 km i w różnych jej miejscach przygotowane są stacje Drogi Krzyżowej. Każdy z uczestników otrzyma rozważania jakie należy odczytać przy każdej stacji. Wyjście planowane jest w najbliższy piątek 12 kwietnia po Mszy św. w kościele pw. św. Jadwigi Śl. o godz. 20.30. Dokładne informacje o Ekstremalnej Drodze Krzyżowej i zapisy u ks. Marcina, jak również przez stronę internetową EDK.

 1. W najbliższą sobotę mamy naukę przed Chrztem dla rodziców dziecka i chrzestnych o godz. 19.00 w auli przy Biurze Parafialnym na temat liturgii Chrztu św.

 1. Za tydzień w niedzielę 14 kwietnia zapraszamy młodzież na wyjazd na Diecezjalne Dni Młodzieży do Świebodzina. W programie Koncert Ewangelizacyjny, Msza św. pod przewodnictwem biskupa Tadeusza i Agapa Młodych. Wyjazd o godz. 14.00 przy kościele św. Andrzeja. Zapisy w zakrystii.

 1. Już teraz informujemy, że planujemy wyjazd autokarem na spotkanie modlitewne w Lednicy w sobotę 1 czerwca. Zapisy w zakrystii.

 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. Panie z Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzają woskowe Wielkanocne Jajka CARITAS z wielkanocnym emblematem w cenie 15 zł. Zebrane Ofiary w ramach tej akcji przeznaczone będą na pomoc kolejnym pięciu rodzinom w Syrii w ramach Programu Rodzina Rodzinie. Dzięki temu nasza diecezja będzie pomagała systematycznie dla 31 syryjskich rodzin. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                                   

proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak   

Zobacz także

Liturgia dnia