OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 24.03.2019

 1. Rozpoczynamy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne, które w tym roku głosi nam zakonnik franciszkanin O. Marek Kiedrowicz z Gdańska.

 

 1. Nauki rekolekcyjne odbywają się dzisiaj na każdej Mszy św. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z nauką rekolekcyjną rano o godz. 9.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap. i wieczorem o godz. 19.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śl.

 

Podobnie jak w zeszłym roku ten sam rekolekcjonista prowadzi Wielkopostne Rekolekcje w Parafii Wojskowej. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z nauką rekolekcyjną w kościele pw. św. Marcina o godz. 12.00 i 18.00.

 

 1. Spowiedź rekolekcyjna w naszej parafii będzie na zakończenie rekolekcji w środę w kościele pw. św. Andrzeja Ap. rano od godz. 8.30 do 9.30 i kościele pw. św. Jadwigi Śl. wieczorem od godz. 18.00 do 19.30. Natomiast w kościele pw. św. Marcina spowiedź rekolekcyjna we wtorek od godz. 11.00 do 12.30 i wieczorem od 17.00 do 18.30.

 

 1. Jutro w poniedziałek w drugi dzień rekolekcji wielkopostnych 25 marca mamy uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia i rozpoczęcie kolejnej edycji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na Mszach św. o godz. 9.00 rano i o 19.00 będzie uroczyste przyjęcie deklaracji Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przygotowane deklaracje Duchowej Adopcji wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

 

                         W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

                                              Rano mamy Drogę Krzyżową po Mszy św. o godz. 9.00        

                           Dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum Droga Krzyżowa o godz. 16.30

                                                                w kościele św. Andrzeja Ap.

                            Dla młodzieży i dorosłych Droga Krzyżowa o g. 17. 30 w kościele św. Jadwigi Śl.

                                 i wieczorna Msza św. w piątek o 18.00 również w kościele św. Jadwigi.                         

Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym

w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15 w kościele św. Andrzeja Ap.

 

 1. Dzisiaj odbywa się Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów na Jasna Górę. Z krośnieńskimi maturzystami pojechał nasz wikariusz ks. Michał.
 2. Akcja Katolicka ma spotkanie w czwartek o godz. 16.30 w salce parafialnej.

 

 1. Zapraszamy chętnych na próby chóru parafialnego w auli parafialnej. Głosy męskie we wyjątkowo we wtorek o godz. 20.00, głosy żeńskie w piątek o godz. 19.00.

 

 1. Spotkanie Apostolatu Maryjnego auli Domu Parafialnego w sobotę 29 marca po Mszy św. o g. 9.00.

 

 1. W wielu parafiach naszej diecezji osoby świeckie pełnią funkcję Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Ich zadaniem jest pomoc w rozdzielaniu Komunii Świętej w czasie Mszy św., gdy zachodzi taka konieczność, oraz niesienie Komunii św. chorym, których stan duchowy pozwala na przyjęcie Komunii św. Cieszymy się, że również w naszej parafii będziemy mieli dwóch Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej – właśnie kończą okres przygotowania przez szkolenia liturgiczne i w najbliższą sobotę otrzymają od biskupa na uroczystej Mszy św. w Zielonej Górze misję i pozwolenie wraz z prawie 50-ma innymi osobami świeckimi naszej diecezji.

 

 1. Podobnie jak w zeszłym roku organizujemy Ekstremalną Drogę Krzyżową z Krosna Odrzańskiego do Świebodzina do Figury Chrystusa Króla.

        Trasa liczy ponad 40 km i w różnych jej miejscach przygotowane są stacje Drogi Krzyżowej. Wyjście planowane jest w piątek 12 kwietnia po Mszy św. w kościele pw. św. Jadwigi Śl. o godz. 20.30. Dokładne informacje i zapisy przez stronę internetową EDK lub u ks. Marcina. Cieszymy się, że w mamy już zapisanych ponad czterdzieści osób.

 

 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach. proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak                                                                            

Zobacz także

Liturgia dnia