OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29.10.2017r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 29.10.2017r.

XXX NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

 

W środę w dniu 1 listopada mamy  Uroczystość Wszystkich Świętych.

Na Cmentarzu Komunalnym w Krośnie Odrzańskim odbędzie się procesja liturgiczna za zmarłych o godz. 11.30 od Kaplicy Cmentarnej do ołtarza polowego

 przy którym będzie odprawiona Centralna Msza Święta o godz. 1200.

Pozostałe Msze Święte w tym dniu będą odprawiane

 tylko w kościele  pw. św. Andrzeja Ap. o godz. 730, 900 i 1800 .

 

  1. Listopad – to miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Na wieczornych nabożeństwach będą wypowiadane imiona i nazwiska osób z kartek wypominkowych a w Uroczystość Wszystkich Świętych będzie odprawiona Msza św. na cmentarzu w intencji zmarłych osób polecanych na kartkach wypominkowych. Można wpisać na kartce wypominkowej dzień w którym mają być odmawiane modlitwy za zmarłych. Kartki prosimy wkładać do dowolnej skarbony przy wyjściu z kościoła.

 

  1. W czwartek 2 listopada we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w Dzień Zaduszny mamy Msze św. o godz. 7.00 rano w kościele pw. św. Jadwigi Śl. i o 9.00 i 18.00 w kościele pw. św.  . W Dzień Zaduszny również na rannych Mszach będą modlitwy wypominkowe. W czwartek z racji Dnia Zadusznego nie będzie czynne Biuro Parafialne.

 

  1. Przypominamy, że wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada nabożnie odwiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych zyskują odpust zupełny dla zmarłego pod zwykłymi warunkami.

 

  1. Grupa Biblijna na spotkanie jutro w poniedziałek po wieczornej Mszy św. w salce paraf.

 

  1. W poniedziałek 30 listopada na wieczornej Mszy św. oprawę liturgiczno-muzyczną będzie miała wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji.

 

  1. Już w najbliższy piątek 3 listopada rozpoczną się w Krośnie Odrzańskim rekolekcje prowadzone przez Jamesa Manjackala i będą trwały 5 listopada.

        Cieszymy się, że tak wiele osób z Krosna Odrzańskiego i okolic zapisało się na te rekolekcje, które będą odbywały się w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Pułaskiego.  

         Z racji ograniczonej ilości miejsc w hali, będą mogły uczestniczyć w rekolekcjach tylko osoby, które wcześniej zarejestrowały się oficjalnie.

          Dla uczestników rekolekcji przygotowany jest parking w Jednostce Wojskowej przy ul Piastów – przepustki parkingowe odbierane będą w dniu rekolekcji przy Hali Sportowo-Widowiskowej. Jednak bardzo prosimy mieszkańców Krosna Odrzańskiego jeśli jest to możliwe o przybycie na miejsce rekolekcji pieszo.

 

  1. W tym tygodniu mamy 1 piątek i 1 sobotę miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed każdą Mszą św. W sobotę 4 listopada ks. Marcin odwiedzi chorych z posługą sakramentalną.

 

  1. Kończy się Tydzień Misyjny. Taca zbierana w zeszłym tygodniu przeznaczona była na pomoc misjom. Za tydzień będziemy mieli okazję kupić misyjne kalendarze katolickie.

 

  1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” w cenie 5zł. Po Mszach św. można nabyć w zakrystii cegiełki na pomoc w odbudowie spalonej wieży gorzowskiej katedry w cenie od 10 do 200zł. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                                      

proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia