OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IX NIEDZIELA  OKRESU ZWYKŁEGO03 VI 2018

 1. Obchodzimy dzisiaj Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną, narodem polskim i Kościołem w Polsce. Swoimi modlitwami i ofiarami wspieramy budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie, wznoszonej jako wotum wdzięczności Polaków. Po Mszach świętych zbieramy dzisiaj ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 1. Dzisiaj nasi Piesi Pielgrzymi dojdą popołudniu do Rokitna. Cieszymy się, że co roku więcej osób uczestniczy w tej pielgrzymce.
 1. W miniony czwartek przeżywaliśmy uroczystość Bożego Ciała. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować mężczyznom pomagającym wycięcie i przywiezienie brzózek do dekoracji ołtarzy i naszych kościołów. Również dziękujemy za przystrojenie pierwszego ołtarza wspólnocie Rodziny Serca Jezusowego, Apostolatu Maryjnego i Akcji Katolickiej oraz drugiego ołtarza – mieszkańcom Marcinowic, Kamienia i Chyże.
 1. W Uroczystość Bożego Ciała mieliśmy piękny  Koncert Uwielbienia w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej o godz. 19.00. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować organizatorom – parafialnej grupie JPII.
 1. Z racji Oktawy Bożego Ciała wieczorne Msze św. i nabożeństwa czerwcowe z procesją eucharystyczną będą odprawiane do czwartku włącznie w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Śląskiej. Na zakończenie Oktawy w czwartek procesja będzie wewnątrz kościoła do czterech ołtarzy.
 1. W piątek 8 czerwca mamy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte jak w każdy piątek. Z racji uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje zakaz spożywania mięsa. Po wieczornej Mszy św. w piątek odbędzie się spotkanie Rodziny Serca Jezusowego w auli parafialnej. Msza św. odpustowa w Gostchorzu przełożona jest na niedzielę 10 czerwca o godz. 9.30.
 1. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu jak w każdy piątek w kościele św. Andrzeja. Początek po Mszy św. o godz. 900 rano, o 12.00 modlitwa różańcowa Wspólnoty Żywego Różańca a o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, zakończenie adoracji przed wieczorna Mszą św.
 1. W sobotę mamy wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi. 
 1. Wyjątkowo kapłani odwiedzą chorych z posługą i sakramentalną we wtorek 5 czerwca – ks. Marcin a w środę 6 czerwca – ks. Michał. 
 1. Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji w poniedziałek o godz. 19.00 w auli parafialnej. 
 1. Krąg Biblijny ma spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 1. Grupa Modlitewna Laudate Dominum zaprasza na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w auli parafialnej.
 1. Zapraszamy na szlak kolejnej Pieszej Pielgrzymki z Krosna Odrzańskiego do Częstochowy w dniach od 1 do 12 sierpnia. Nasza grupa biało-żółta pielgrzymuje w ramach Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Jest to czas szczególnych rekolekcji w drodze. Organizatorzy zapewniają noclegi, wyżywienie, opiekę medyczną oraz transport bagaży. Wszelkie informacje i zapisy u wikariusza ks. Michała – opiekuna grupy.
 1. Młodzież zachęcamy do uczestnictwa w Diecezjalnym Spotkaniu Młodzieży w sobotę 16 czerwca w Rokitnie. Wyjazd o godz. 13.00 – powrót wieczorem. Koszt przejazdu 15 zł.
 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                                          proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak                                                                        

Zobacz także

Liturgia dnia