OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 31. 12. 2017r.

            OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 31. 12. 2017r.

       NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY  –  JEZUSA, MARYI i JÓZEFA       

 1. Dzisiaj w ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne do kościoła pw. św. Andrzeja Ap. na godz. 17.30. Z całą pewnością każdy z nas ma za co dziękować Bogu, jak i za co przepraszać. Zechciejmy zatem włączyć się w to dziękczynienie na koniec roku, aby z godnością i radością rozpocząć nowy rok kalendarzowy. Po nabożeństwie na Mszy św. o 18.00 w ramach kazania będzie sprawozdanie duszpasterskie z minionego roku.
 1. Jutro w poniedziałek przypada pierwszy dzień Nowego Roku i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, nie będzie tylko Mszy św. o godz. 7.30 rano w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła. 1 stycznia mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. tak jak w niedzielę.
 1. Spotkanie grupy modlitewnej w środę po wieczornej Mszy św. w auli parafialnej.
 1. Z racji pierwszego czwartku miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. i spotkanie po adoracji wspólnoty Rodziny Serca Jezusowego w auli parafialnej.
 1. W najbliższą sobotę 6 stycznia obchodzimy święto Objawienia Pańskiego zwane świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościele błogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach C + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2018, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Takie oznakowanie drzwi naszych domów ma rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr. Msze św. będą o porządku niedzielnym. Taca zbierana w święto Trzech Króli przeznaczona jest na działalność misyjną Kościoła.
 1. Zapraszamy przedstawicieli wszystkich stowarzyszeń i grup parafialnych na spotkanie opłatkowe w sobotę w święto Trzech Króli w Domu Parafialnym o godz. 16.00.
 1. Zapraszamy również w święto Trzech Króli na czuwanie kolędowe przy żłóbku z poezją bożonarodzeniową prowadzone przez parafialną grupę muzyczną JPII i scholę parafialną w kościele pw. św. Jadwigi Śl. o godz. 19.30.
 1. Z racji sobotniego święta Trzech Króli odwiedziny chorych z posługa sakramentalna przełożone są na następną sobotę 13 stycznia. 
 1. W święto Trzech Króli w sobotę 6 stycznia w Zielonej Górze odbędzie się VII Lubuski Orszak Trzech Króli, o godz.12.00 zostanie odprawiona Msza św. w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Zielonej Górze pod przewodnictwem  Tadeusza Lityńskiego. Po jej zakończeniu, ok. godz. 13.00 wyruszy Orszak do stajenki betlejemskiej przy ratuszu.

 

 1. Rozpoczęliśmy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie zwane „kolędą”. Dokładny plan całej tegorocznej kolędy podany jest w naszym Biuletynie Duszpasterskim oraz na stronie internetowej naszej parafii. W dni powszednie rozpoczynamy kolędę o godz. 15.30, a w soboty od 13.00.

W tym tygodniu odwiedzimy naszych parafian:

2.01 WTOREK WOP, Kościelna, Srebrna Góra, Pionierów
3.01 ŚRODA Piastów 1 – 22
4.01 CZWARTEK Piastów 23 do końca
5.01 PIĄTEK Wakacyjna 1-29, Głowackiego, Kosynierów, Kilińskiego

 

 1. Msze św. wieczorne w trakcie kolędy pozostają bez zmian o godz. 18.00. Z racji kolędy Biuro Parafialne będzie czynne tylko w piątki od g. 10.00 do 12.00.

 

 1. Zachęcamy do nabycia tygodnik katolicki „Niedziela” w cenie 5 zł oraz nasz bezpłatny Biuletyn Parafialny. Bardzo dziękujemy za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                                                                        

                                                   proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

                                                                                              

Zobacz także

Liturgia dnia