OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE – 21 IV 2019

NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

W imieniu duszpasterzy posługujących w naszej parafii  pragniemy przekazać bardzo serdeczne życzenia wielkanocne. Niech zmartwychwstały Chrystus będzie Źródłem i Pokarmem w codziennym życiu. Niech będzie Światłem, które oświeci wszelkie mroki życia. Niech Zwycięzca śmierci nauczy nas nade wszystko miłować się wzajemnie.

Pragniemy również bardzo serdecznie podziękować wszystkim parafianom, dzięki którym mogliśmy wspólnie przeżywać liturgię Triduum Paschalnego. Dziękujemy  osobom,  które  zaprojektowały  i  zbudowały  Ciemnicę i Grób Pański. Dziękujemy paniom zakrystiankom, organiście, grupie dekoracyjnej, służbie liturgicznej – tak starszym Panom jak i młodzieży ministranckiej. Wszystkim, którzy współtworzyli dekoracje i klimat  tych dni składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

  1. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę. Taca zbierana w drugi dzień świąt przeznaczona będzie na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Instytutu Filozoficzno-Teologicznego Edyty Stein w Zielonej Górze.

 

  1. Zapraszamy w Poniedziałek Wielkanocny na Mszę św. z uwielbieniem wielkanocnym o godz. 18.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap. Po Mszy św. będzie radosna, wielkanocna modlitwa uwielbienia.

 

  1. W środę 24 kwietnia odbędzie się Msza św. w intencji krośnieńskich rowerzystów na rozpoczęcie sezonu w kościele pw. św. Andrzeja Ap. o godz. 18.00. Po Mszy św. będzie poświęcenie rowerów, wspólny przejazd ulicami Krosna Odrz. i spotkanie integracyjne.

 

  1. W czwartek 25 kwietnia zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z III klas gimnazjalnych i VIII klas szkoły podstawowej do kościoła pw. św. Jadwigi Śl. o godz. 17.00.

 

  1. Z racji Oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek nie obowiązuje zakaz spożywania pokarmów mięsnych.

 

  1. Za tydzień w Niedzielę Miłosierdzia 28 kwietnia pragniemy spotkać się o godz. 15.00 w centrum naszego miasta na tzw. szachownicy, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy wiernych naszej parafii do wspólnej modlitwy.

 

  1. Na zakończenie roku szkolnego od 21 czerwca organizujemy 13- dniową Pielgrzymke do Grecji śladami św. Pawła Apostoła i kultury antycznej. Mamy jeszcze kilka miejsc wolnych. Dokładne informacje u ks. proboszcza oraz na folderze w zakrystii.

 

  1. Rozpoczęliśmy zapisy przez internet na Rekolekcje Ewangelizacyjne prowadzone przez O. Jamesa Manjackala, które w tym roku będą w dniach 18-20 października. Zapisy w salce przy Biurze Parafialnym będą odbywały się od 1 czerwca.

 

  1. Po Mszy św. rozprowadzamy świąteczne tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.             proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak      

Zobacz także

Liturgia dnia