OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 12 V 2019

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Dzisiaj w niedzielę 12 maja w Wigilię Święta Matki Bożej Fatimskiej będziemy mieli uroczystą Procesję Fatimską ulicami naszego miasta z kościoła Garnizonowego ulicami Piastów, Kościuszki, dawnej WOP i przejście przez most do kościoła pw. św. Jadwigi Śląskiej. Rozpoczęcie procesji o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich wiernych do wspólnego świętowania 102 rocznicy Objawień Fatimskich. W trakcie procesji będziemy śpiewać Litanię Loretańską i Różaniec Fatimski. Zakończymy procesję w kościele parafialnym św. Jadwigi Śląskiej, gdzie odśpiewamy Magnificat i Apel Maryjny.
 1. Dzisiaj mamy Niedzielę Dobrego Pasterza. Zachęcamy wiernych również do indywidualnej modlitwy o powołania. W zakrystii rozprowadzamy specjalnie wydrukowane kartki z tekstem 30-dniowej Krucjaty Modlitwy o powołania z naszej parafii.
 1. Natomiast w przyszłą niedzielę 19 maja zapraszamy do Kościoła pw. św. Jadwigi Śl. na Koncert Uwielbienia ze zespołem muzycznym znanego muzyka i kompozytora: Poldka Twardowskiego z Poznania. Koncert poprzedzi Msza św. o godz. 17.00 z udziałem muzyków i naszej grupy JPII.
 1. W poniedziałek spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji w auli parafialnej o godz. 19.00.
 1. Również w poniedziałek ma spotkanie Krąg Biblijny o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 1. Grupa Modlitewna „Laudate Dominum” ma spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w auli parafialnej.
 1. Próby z dziećmi pierwszokomunijnymi w kościele pw. św. Jadwigi Śl. w środę i czwartek o godz. 16.30.
 1. Próby Chóru Parafialnego w tym tygodniu: głosy męskie we wtorek o 19.00, głosy żeńskie w środę i piątek o 19.00.
 1. W najbliższą sobotę mamy nauki przed Chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w auli parafialnej o godz. 19.00.
 1. Każdego dnia nabożeństwa majowe przed wieczorną Mszą św. o godz.17.30.
 1. Podobnie jak w zeszłym roku organizujemy wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie w Lednicy w sobotę 1 czerwca br. Koszt przejazdu 80 zł. Zapisy w zakrystii.
 1. Zapraszamy na 8 dniową Pielgrzymkę do Francji w dniach 10-17 września br. organizowaną przez Apostolat Maryjny z udziałem naszego ks. Marka. W programie m.in. wizyta w katedrze w Trewirze, kaplica Cudownego Medalika w Paryżu, Sanktuarium św. Michała Archanioła w Normandii, Sanktuarium św. Tereski w Lisieux i wiele innych ciekawych miejsc.  Dokładne informacje w gablotce parafialnej i u ks. Marka.
 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                    proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak      

Zobacz także

Liturgia dnia