OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 05 V 2019

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. W najbliższą sobotę 11 maja będziemy mieli uroczystość Sakramentu Bierzmowania. Mszy św. w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Biskup dr Adam Dyczkowski.
 1. Kandydaci do bierzmowania z klas VIII szkoły podstawowej i III klas gimnazjalnych mają spotkanie organizacyjne w poniedziałek 6 maja w kościele pw. św. Jadwigi Śl. o godz. 17.00. Spowiedź św. dla kandydatów, świadków i rodziców w najbliższy piątek o godz. 17.30. Generalna próba przed bierzmowaniem w piątek o godz. 18.00.
 1. W poniedziałek spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji w auli parafialnej o godz. 19.00.
 1. We wtorek 7 maja rozpoczynamy próby z dziećmi pierwszokomunijnymi w kościele pw. św. Jadwigi Śl. o godz. 16.30. Następna próba w czwartek 9 maja.
 1. Zapraszamy na spotkanie poświęcone aktualnym problemom małżeństw i rodzin w Polsce. Spotkanie poprowadzi dr habilitowany Mieczysław Guzewicz – członek Rady do spraw Rodziny Konferencji Episkopatu Polski oraz doradca Minister Elżbiety Rafalskiej. Jest autorem wielu książek poświęconych tematyce rodziny. Spotkanie odbędzie się w środę 8 maja o godz. 19.00 w auli parafialnej.
 1. Kandydaci do bierzmowania z klas VII szkoły podstawowej mają w tym tygodniu swoje spotkania w auli parafialnej o godz. 16.30. Grupa męska w środę, grupa żeńska w czwartek. Młodzież przynosi na spotkanie swój indeks.
 1. W sobotę ma spotkanie Apostolat Maryjny w auli parafialnej po rannej Mszy św. o g. 9.00.
 1. W najbliższą sobotę mamy nauki przed Chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w auli parafialnej o godz. 19.00.
 1. Każdego dnia nabożeństwa majowe przed wieczorną Mszą św. o godz.17.30.
 1. W przyszłą niedzielę 12 maja będziemy mieli uroczystą Procesję Fatimską ulicami naszego miasta z kościoła Garnizonowego ulicami Piastów, Kościuszki, dawnej WOP, przejście przez most do kościoła pw. św. Jadwigi Śląskiej. Rozpoczęcie procesji o godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich wiernych do wspólnego świętowania 102 rocznicy Objawień Fatimskich. Zapraszamy parafialne wspólnoty i grupy modlitewne ze swoimi sztandarami i feretronami. W trakcie procesji będziemy śpiewać Litanię Loretańską i Różaniec Fatimski. Zakończymy procesję w kościele parafialnym św. Jadwigi Śląskiej, gdzie będziemy modlili się śpiewem Magnificat i Fatimskim Apelem Maryjnym.
 1. Zapraszamy na koncert uwielbienia, na którym usłyszymy znanego muzyka i kompozytora: Poldka Twardowskiego z Poznania. Koncert odbędzie się za dwa tygodnie w niedzielę 19 maja o godz. 17.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śl.
 1. Podobnie jak w zeszłym roku organizujemy wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie w Lednicy w sobotę 1 czerwca br. Koszt przejazdu 80 zł. Zapisy w zakrystii.
 1. Po Mszy św. rozprowadzamy świąteczne tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. Z racji kończącego się Tygodnia Miłosierdzia zbieramy dzisiaj po Mszach św. ofiary do puszek na działalność Diecezjalnego Caritas. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                                                      proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia