OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XI NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO 11.VI.2017r.

UROCZYSTOŚĆ PRZENAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 1. Już w najbliższy czwartek 20 czerwca będziemy mieli uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

 

Z racji zapowiadanych upałów zmieniliśmy dotychczasowy porządek Procesji Bożego Ciała.

Wyruszymy w tym roku z Kościoła Garnizonowego o godz. 8.45

po rannej Mszy św. w kościele Garnizonowym o godz. 8.00.

Procesja do czterech ołtarzy będzie szła ulicami Piastów, 1 Maja, Poznańską, Podgórną ( dawną WOP), następnie przez most do kościoła św. Jadwigi Śląskiej.

Po zakończeniu  Procesji Bożego Ciała zapraszamy na Główną Mszę św.

w kościele św. Jadwigi Śl. o godz. 10.00.

Cztery ołtarze na  Procesji Bożego Ciała będą ustawione w tych samych miejscach jak w zeszłych latach.

        

         Nasza parafia przygotowuje dwa ostatnie ołtarze. Podobnie jak w zeszłych latach o przygotowanie ołtarza na ul. Podgórnej czyli dawnej WOP prosimy mieszkańców Kamienia, Morska i Marcinowic. Natomiast przygotowanie ostatniego ołtarza przy kościele pw. św. Jadwigi Śl. prosimy: Żywy Różaniec, Akcję Katolicką, Wspólnotę Rodziny Serca Jezusowego, starszych ministrantów oraz wszystkich chętnych. Prosimy o przyniesienie kwiatów ogrodowych do dekoracji ołtarzy w środę od godz. 19.00 do 19.30  do kościoła pw. św. Jadwigi Śl.

        

Do udziału we Mszy św. i procesji szczególnie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w albach

oraz wszystkie starsze i młodsze dzieci,

dziewczynki do sypania kwiatów a chłopców do niesienia szarf.

Próba sypania kwiatków we wtorek o godz. 17.00 przy kościele św. Jadwigi Śl.

Prosimy o przynoszenie płatków kwiatów do sypania na procesji

 do zakrystii naszych kościołów.

 

 1. Zachęcamy do udekorowania okien i oflagowania domów na trasie procesji Bożego Ciała, dając w ten sposób świadectwo naszej wiary. Zadbajmy również o czystość naszej duszy i o wzajemne pojednanie w rodzinach. Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać pół godziny przed każdą Mszą św. od poniedziałku do środy.

 

Msze św. w Boże Ciało w kościele św. Andrzeja o g. 7.30 rano i wieczorem o 18.00.

W kościele pw. św. Jadwigi Śl. Centralna Msza św. o godz. 10.00,

w kościołach filialnych w Sarbii i Gostchorzu Msze św. jak w każdą niedzielę.

 

 1. Z racji Oktawy Bożego Ciała Msza św. wieczorna w piątek 21 czerwca będzie w kościele św. Jadwigi Śl. o godz. 18.00 i po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół kościoła.

 

 1. W najbliższy piątek z racji Oktawy Bożego Ciała i dni wolnych jest dana w naszej parafii dyspensa od zakazu spożywania mięsa w piątek.

 

 1. Nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa każdego dnia przed wieczorną Mszą św. o godz.17.30.

 

 1. W poniedziałek spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji w auli parafialnej o godz. 19.00.

 

 1. Grupa Modlitewna „Laudate Dominum” ma spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w auli parafialnej.

 

 1. Rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas VII, którzy nie byli na ostatnim spotkaniu dla rodziców prosimy o kontakt z ks. Markiem – opiekunem przygotowującej się młodzieży.

 

 1. W najbliższą środę mamy zakończenie roku szkolnego i rozpoczęcie okresu wakacyjnego. Zapraszamy na uroczysta Mszę św. na zakończenie roku szkolnego w środę 19 czerwca o godz. 8.30 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej.

 

 1. W trakcie wakacji już od przyszłej niedzieli Msza św. w Gostchorzu będzie o godz. 9.15. W Kaplicy Szpitalnej nie będzie w trakcie wakacji Mszy św. a jedynie w każdą sobotę kapłan będzie u chorych na salach szpitalnych z posługą sakramentalną.  Natomiast pozostały porządek Mszy św. w naszej parafii jest bez zmian. Biuro Parafialne jest czynne w trakcie wakacji tylko w piątki od 10.00 do 11.00 i od 16.00 do 17. 00.

 

 1. Trwają zapisy na Rekolekcje Ewangelizacyjne prowadzone przez O. Jamesa Manjackala, które w tym roku będą w dniach 18-20 października. Zapisy w salce przy Biurze Parafialnym w każdy piątek od godz. 16.00 do 17.00.

 

 1. Organizujemy Pieszą Pielgrzymkę Powołaniową z Krosna Odrzańskiego do Rokitna przez Paradyż w dniach 21-23 czerwca tj. od piątku do niedzieli po Bożym Ciele. W tym czasie wyruszają pielgrzymi z 7 miejscowości naszej diecezji, by dotrzeć do Rokitna w niedziele 23 czerwca. Noclegi mamy zapewnione w Ołoboku i Paradyżu. Koszty organizacyjne przewozu plecaków, posiłków, noclegów i powrotu autokarem 60 zł. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego pielgrzymowania w intencji powołań kapłańskich w naszej diecezji. Organizatorem i przewodnikiem duchowym jest nasz ks. Marcin. Zapisy w zakrystii. Msza św. na wyjście pielgrzymów w piątek o godz. 7.00 rano w kościele pw. św. Andrzeja Ap.

 

 1. Powoli zbliża się termin wyjścia Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę na początku sierpnia. Każdego roku wyrusza również grupa pielgrzymów z Krosna Odrzańskiego 1 sierpnia by po połączeniu z grupami zielonogórskimi dojść na Jasną Górę 12 sierpnia. Jest to czas szczególnych rekolekcji w drodze. Organizatorzy zapewniają noclegi, wyżywienie, opiekę medyczną oraz transport bagaży. Wszelkie informacje i zapisy u wikariusza ks. Michała – opiekuna grupy. Pierwsze organizacyjne spotkanie w najbliższą środę 19 czerwca o godz. 20.00 w auli parafialnej.

 

 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. Od przyszłej niedzieli wstrzymujemy w czasie wakacji drukowanie Biuletynu Parafialnego. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.            proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia