OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VIII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 09 VI 2019

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 

 1. Wczoraj wieczorem w Wigilię Zesłania Ducha Świętego mieliśmy Nabożeństwo Modlitewne zwane Akatystem w kościele pw. św. Andrzeja Ap. Bardzo dziękujemy naszemu chórowi parafialnemu za przygotowanie śpiewu.

 

 1. Dzisiaj bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.00 usłyszymy koncert Chóru z Głogowa.

 

 1. W przyszłą niedzielę 16 czerwca odbędą się w Rokitnie centralne uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej – patronki naszej diecezji. Centralna Msza św. w Rokitnie pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza rozpocznie się o godz. 12.00. Organizujemy wyjazd autokarem w niedzielę o godz. 8 rano – powrót popołudniu. Koszt przejazdu 20zł. Zbiórka na placu przy moście na ul. WOP. Zapisy w zakrystii.

 

 1. Kurs Przedmałżeński rozpoczyna się w Bytnicy jutro o godz. 19.00 i będzie trwał do soboty 15 czerwca. Spotkania odbywają się każdego dnia w kościele parafialnym w Bytnicy o g. 19.00.

 

 1. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek o godz. 19.00 w salce parafialnej.

 

 1. W poniedziałek spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji w auli parafialnej o godz. 19.00.

 

 1. Grupa Modlitewna „Laudate Dominum” ma spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w auli parafialnej.

 

 1. Nabożeństwa czerwcowe odbywają się przed wieczorną Mszą św. o godz.17.30.

 

 1. W czwartek 13 czerwca zapraszamy do kościoła pw. św. Jadwigi Śląskiej na wieczorną Mszę św. i Nabożeństwo Fatimskie z Procesją Maryjną. Nabożeństwo czerwcowe wyjątkowo w tym dniu będzie po Mszy św. na rozpoczęcie Czuwania Fatimskiego.

 

 1. Zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania z klas VII na spotkanie w piątek o godz. 19.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap.

 

 ‘

 1. Młodzież zachęcamy do uczestnictwa w Diecezjalnym Spotkaniu Młodzieży w sobotę 15 czerwca w Rokitnie. Wyjazd o godz. 13.00 – powrót późnym wieczorem. Koszt przejazdu 15 zł.

 

 1. Organizujemy Pieszą Pielgrzymkę Powołaniową z Krosna Odrzańskiego do Rokitna przez Paradyż w dniach 21-23 czerwca tj. od piątku do niedzieli po Bożym Ciele. W tym czasie wyruszają pielgrzymi z 7 miejscowości naszej diecezji, by dotrzeć do Rokitna w niedziele 23 czerwca. Noclegi mamy zapewnione w Ołoboku i Paradyżu. Koszty organizacyjne przewozu plecaków, posiłków, noclegów i powrotu autokarem 60 zł. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego pielgrzymowania w intencji powołań kapłańskich w naszej diecezji. Organizatorem i przewodnikiem duchowym jest nasz ks. Marcin. Zapisy w zakrystii.

 

 1. Powoli zbliża się termin wyjścia Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę na początku sierpnia. Każdego roku wyrusza również grupa pielgrzymów z Krosna Odrzańskiego 1 sierpnia by po połączeniu z grupami zielonogórskimi dojść na Jasną Górę 12 sierpnia. Jest to czas szczególnych rekolekcji w drodze. Organizatorzy zapewniają noclegi, wyżywienie, opiekę medyczną oraz transport bagaży. Wszelkie informacje i zapisy u wikariusza ks. Michała – opiekuna grupy. Pierwsze organizacyjne spotkanie w następną środę 19 czerwca o godz. 20.00 w auli parafialnej.

 

 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                    proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia