OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 02 VI 2019

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

 

 1. W miniony piątek rozpoczęliśmy Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego – każdego dnia na zakończenie wieczornej Mszy św. odmawiamy nowennowe modlitwy. Zapraszamy na Nabożeństwo Modlitewne zwane Akatystem w Wigilię Zesłania Ducha Świętego w sobotę 8 czerwca w kościele pw. św. Andrzeja Ap. o godz. 19.00. Śpiew Akatystu będzie prowadził nasz chór parafialny.

 

 1. W poniedziałek spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji w auli parafialnej o godz. 19.00.

 

 1. Grupa Modlitewna „Laudate Dominum” ma spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w auli parafialnej.

 

 1. Nabożeństwa czerwcowe odbywają się przed wieczorną Mszą św. o godz.17.30.

 

 1. Kandydaci do bierzmowania z klas VII mają spotkanie w auli parafialnej o godz. 16.30 – grupa męska w środę, grupa żeńska w czwartek. Młodzież przynosi na spotkanie swoje indeksy kandydata do bierzmowania.

 

 1. Z racji pierwszego czwartku miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ramach Godziny Świętej prowadzonej przez wspólnotę Rodziny Serca Jezusowego w czwartek 6 czerwca po wieczornej Mszy św. w kościele pw. św. Andrzeja Ap.

 

 1. W sobotę ma spotkanie Apostolat Maryjny w auli parafialnej po rannej Mszy św. o godz. 9.00.

 1. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św. Równocześnie przypominamy o całodzienna adoracji Najświętszego Sakramentu w każdy piątek w kościele św. Andrzeja. Początek po Mszy św. o godz. 900, zakończenie przed Mszą św. o godz. 1800. Wspólny różaniec o godz. 12.00 i modlitwy w Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500 w kościele św. Andrzeja Ap. W każdy piątek udzielana jest Komunia na Mszach św. pod dwoma postaciami.

 

 1. Kapłani przyjdą do chorych z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę tj. 8 czerwca.

 

 1. Za dwa tygodnie w niedzielę 16 czerwca odbędą się w Rokitnie centralne uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej – patronki naszej diecezji. Organizujemy wyjazd autokarem w niedzielę o godz. 8 rano – powrót popołudniu. Koszt przejazdu 25zł. Zbiórka na placu przy moście na ul. WOP. Zapisy w zakrystii.

 

 1. Młodzież zachęcamy do uczestnictwa w Diecezjalnym Spotkaniu Młodzieży w sobotę 15 czerwca w Rokitnie. Wyjazd o godz. 13.00 – powrót późnym wieczorem. Koszt przejazdu 15 zł.

 

 1. Organizujemy Pieszą Pielgrzymkę Powołaniową z Krosna Odrzańskiego do Rokitna przez Paradyż w dniach 21-23 czerwca tj. od piątku do niedzieli po Bożym Ciele. W tym czasie wyruszają pielgrzymi z 7 miejscowości naszej diecezji, by dotrzeć do Rokitna w niedziele 23 czerwca. Noclegi mamy zapewnione w Ołoboku i Paradyżu. Koszty organizacyjne przewozu plecaków, posiłków, noclegów i powrotu autokarem 60 zł. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego pielgrzymowania w intencji powołań kapłańskich w naszej diecezji. Organizatorem i przewodnikiem duchowym jest nasz ks. Marcin. Zapisy w zakrystii.

 

 1. Dzisiaj mamy zbiórkę do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie jako Wotum Narodu za odzyskanie Niepodległości.

 

 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                    proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia