OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO – 30.VI.2019r.

 

 1. Trwają zapisy na Rekolekcje Ewangelizacyjne prowadzone przez O. Jamesa Manjackala, które w tym roku będą w dniach 18-20 października. Foldery informujące o rekolekcjach wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Zapisy dokonywane są przez internet lub w salce przy Biurze Parafialnym w każdy piątek od godz. 16.00 do 17.00..

 

 1. W związku z pożarem kościoła w Boże Ciało tego roku w Lutolu Suchym należącym do parafii Chociszewo w naszej diecezji organizowana jest dzisiaj po Mszach św. zbiórka pieniędzy do puszek na odbudowę spalonego kościoła. Odpowiedzmy solidarnie na apel naszego Biskupa i prośbę parafian spalonego kościoła.

 

 1. Z racji pierwszego czwartku miesiąca zapraszamy na modlitewną adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek po wieczornej Mszy św. Adorację prowadzi Wspólnota Rodziny Serca Jezusowego.

 

 1. W tym tygodniu mamy pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. Równocześnie przypominamy o całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w każdy piątek w kościele pw. św. Andrzeja. Początek po Mszy św. o godz. 900 rano, o 12.00 modlitwa różańcowa Wspólnoty Żywego Różańca a o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, zakończenie przed wieczorną Mszą św.

 

 1. Z racji pierwszej soboty miesiąca Msza Święta w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w sobotę o godz. 9.00 rano będzie jako wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

 

 1. Kapłani odwiedzą w sobotę chorych służąc posługą sakramentalną.

 

 1. W Kaplicy Szpitalnej nie ma w trakcie wakacji Mszy św. a jedynie w każdą sobotę kapłan jest u chorych na salach szpitalnych z posługą sakramentalną.  W trakcie wakacji Msza św. niedzielna w Gostchorzu o godz. 9.15. Natomiast pozostały porządek Mszy św. w naszej parafii jest bez zmian. Biuro Parafialne jest czynne w trakcie wakacji tylko w piątki od 10.00 do 11.00 i od 16.00 do 17. 00.

 

 1. Powoli zbliża się termin wyjścia Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę na początku sierpnia. Każdego roku wyrusza również grupa pielgrzymów z Krosna Odrzańskiego 1 sierpnia by po połączeniu z grupami zielonogórskimi dojść na Jasną Górę 12 sierpnia. Jest to czas szczególnych rekolekcji w drodze. Organizatorzy zapewniają noclegi, wyżywienie, opiekę medyczną oraz transport bagaży. Wszelkie informacje i zapisy u wikariusza ks. Michała – opiekuna grupy.

 

 1. Każdy, kto nie może uczestniczyć fizycznie w pielgrzymce może zapisać się na listę Duchowych Pielgrzymów. Po każdej Mszy św. w zakrystii, są do nabycia Karty Duchowego Pielgrzyma. Można podać konkretną intencję do omadlania podczas pielgrzymki. Zachęcamy do złożenia przy tej okazji dobrowolnej ofiary pieniężnej na rzecz Grupy Biało-Żółtej z Krosna Odrzańskiego.

 

 1. Trwają także zapisy na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 11-12 sierpnia. Wyjazd w niedzielę 11 sierpnia o godz. 7.00 rano. Zapisy w zakrystii.

 

 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Na czas wakacji wstrzymaliśmy druk Biuletynu Parafialnego. Wszystkim przeżywającym urlopy i czas wypoczynku od codziennych zajęć życzymy udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.            

                                                                                                                proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia