OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 23.VI.2017r.

XII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

 

 1. W miniony czwartek przeżywaliśmy uroczystość Bożego Ciała. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować mężczyznom za Kamienia pomagającym wycięcie i przywiezienie brzózek do dekoracji ołtarzy i naszych kościołów. Również dziękujemy za przystrojenie trzeciego ołtarza mieszkańcom Marcinowic i Kamienia, oraz ostatniego ołtarza wspólnocie Rodziny Serca Jezusowego, Akcji Katolickiej i Apostolatu Maryjnego.

 

 1. Z racji Oktawy Bożego Ciała wieczorne Msze św. i nabożeństwa czerwcowe z procesją eucharystyczną będą odprawiane do czwartku włącznie w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Śląskiej. Na zakończenie Oktawy w czwartek procesja będzie do czterech ołtarzy.

 

 1. Od piątku trwa Piesza Pielgrzymka Powołaniową z Krosna Odrzańskiego do Rokitna przez Paradyż. W tym roku wyruszli pielgrzymi z 7 miejscowości naszej diecezji. Po noclegu wszystkich grup w Paradyżu dzisiaj wszyscy pielgrzymują razem by dotrzeć wieczorem do Rokitna. Z naszymi pielgrzymami idzie nasz ks. Marcin i Pan Organista Maciej.

 

 1. Nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa każdego dnia przed wieczorną Mszą św. o godz.17.30.

 

 1. W poniedziałek spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji w auli parafialnej o godz. 19.00.

 

 1. Grupa Modlitewna „Laudate Dominum” ma spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w auli parafialnej.

 

 1. W piątek 28 czerwca mamy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Święte jak w każdy piątek. Z racji uroczystości w najbliższy piątek nie obowiązuje zakaz spożywania mięsa. Po wieczornej Mszy św. w piątek odbędzie się spotkanie Rodziny Serca Jezusowego w auli parafialnej. Msza św. odpustowa w Gostchorzu przełożona jest na niedzielę 30 czerwca o godz. 9.15.

 

 1. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu jak w każdy piątek w kościele św. Andrzeja. Początek po Mszy św. o godz. 900 rano, o 12.00 modlitwa różańcowa Wspólnoty Żywego Różańca a o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, zakończenie adoracji przed wieczorna Mszą św.

 

 1. W sobotę mamy wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi.

 

 1. W Kaplicy Szpitalnej nie ma w trakcie wakacji Mszy św. a jedynie w każdą sobotę kapłan jest u chorych na salach szpitalnych z posługą sakramentalną.  Natomiast pozostały porządek Mszy św. w naszej parafii jest bez zmian.

 

 1. Biuro Parafialne jest czynne w trakcie wakacji tylko w piątki od 10.00 do 11.00 i od 16.00 do 17. 00.

 

 1. Trwają zapisy na Rekolekcje Ewangelizacyjne prowadzone przez O. Jamesa Manjackala, które w tym roku będą w dniach 18-20 października. Zapisy w salce przy Biurze Parafialnym w każdy piątek od godz. 16.00 do 17.00.

 

 1. Powoli zbliża się termin wyjścia Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę na początku sierpnia. Każdego roku wyrusza również grupa pielgrzymów z Krosna Odrzańskiego 1 sierpnia by po połączeniu z grupami zielonogórskimi dojść na Jasną Górę 12 sierpnia. Jest to czas szczególnych rekolekcji w drodze. Organizatorzy zapewniają noclegi, wyżywienie, opiekę medyczną oraz transport bagaży. Wszelkie informacje i zapisy u wikariusza ks. Michała – opiekuna grupy.

 

 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. W czasie wakacji nie drukujemy Biuletynu Parafialnego. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                                                            

                                                                                                                proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia