OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VIII NIEDZIELA  WIELKANOCNA27 V 2018

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

 1. Z racji dzisiejszej Mszy Komunijnej o godz. 12.00 zapraszamy na dodatkową Mszę św. w kościele pw. św. Jadwigi o godz. 15.00.

 

 1. Już w najbliższy czwartek 31 maja będziemy mieli uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

 

Centralna Msza św. w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej rozpocznie się przed procesją o godz. 1000.

Po Mszy św. ok. godz. 10.45 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy przez most, ul. WOP, Poznańską, 1 Maja – kończymy Procesję Bożego przed kościołem św. Marcina. Bezpośrednio po Procesji Bożego odbędzie się w kościele św. Marcina Msza św. dla osób, które nie były na Mszy św. wcześniej.

         Nasza parafia przygotowuje dwa pierwsze ołtarze. Podobnie jak w zeszłych latach o przygotowanie pierwszego ołtarza prosimy: Apostolat Maryjny i Żywy Różaniec, starszych ministrantów i rzemieślników, o przygotowanie drugiego ołtarza prosimy mieszkańców Kamienia, Morska, Marcinowic oraz wszystkich chętnych.

Do udziału we Mszy św. i procesji szczególnie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w albach oraz wszystkie  młodsze dzieci, dziewczynki do sypania kwiatów a chłopców do niesienia szarf.

Próba sypania kwiatków we wtorek o godz. 17.30 przy kościele św. Jadwigi. Prosimy o przynoszenie do zakrystii płatków kwiatów do sypania na procesji.

Msze św. w Boże Ciało 31 maja 2018r.

w kościele pw. św. Andrzeja o godz. 7.30 rano oraz wieczorem o 18.00.

W kościele pw. św. Jadwigi tylko Centralna Msza św. o godz. 10.00,

w kościołach filialnych w Sarbii o 8.00 i Gostchorzu o godz. 9.00.

 

 1. W Uroczystość Bożego Ciała zapraszamy na wieczorny Koncert Uwielbienia w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej o godz. 19.00. Organizatorem koncertu jest parafialny zespól JPII.

 

 1. Z racji Białego Tygodnia dzieci pierwszokomunijnych i Oktawy Bożego Ciała wieczorne Msze św. i nabożeństwa z procesją eucharystyczną w dni powszednie od poniedziałku do piątku będą odprawiane tylko w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Śląskiej. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 18.00 i kończymy nabożeństwem eucharystycznym.
 2. W najbliższy piątek z racji Oktawy Bożego Ciała i dni wolnych jest dana w naszej parafii dyspensa od zakazu spożywania mięsa w piątek.
 3. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z VII klas szkoły podstawowej i II klas gimnazjalnych w poniedziałek 28 maja o godz. 16.30 w kościele pw. św. Andrzeja Ap.

 

 1. Spotkanie Szkoły Nowej Ewangelizacji w poniedziałek o godz. 19.00 w auli parafialnej. W ramach spotkanie będzie konferencja Pani dr Anastazji Seul na temat: Modlitwa o uwolnienie wg 5 kluczy Neala Lozano. Zapraszamy wszystkich chętnych.

 

 1. Grupa Modlitewna Laudate Dominum zaprasza na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. w auli parafialnej.
 2. Organizujemy Pieszą Pielgrzymkę Powołaniową z Krosna Odrzańskiego do Rokitna przez Paradyż w dniach 1-3 czerwca tj. od piątku do niedzieli po Bożym Ciele. Noclegi mamy zapewnione w Ołoboku i Paradyżu. Koszty organizacyjne przewozu plecaków, posiłków, noclegów i powrotu autokarem 60 zł.

        Zapraszamy wszystkich chętnych oraz pielgrzymów grupy biało-żółtej do wspólnego pielgrzymowania w intencji powołań kapłańskich w naszej diecezji. Spotkanie organizacyjne dla uczestników pieszej pielgrzymki w poniedziałek 28 maja o godz. 19.00 w salce parafialnej. Msza św. na wyjście pielgrzymów w piątek o godz. 7.00 rano w kościele pw. św. Jadwigi Śl.

 

 1. Spotkanie uczestników Autokarowej Pielgrzymki do Wilna w najbliższą środę 30 maja o godz. 17.00 w auli parafialnej.

 

 1. Młodzież zachęcamy do uczestnictwa w Diecezjalnym Spotkaniu Młodzieży w sobotę 16 czerwca w Rokitnie. Wyjazd o godz. 13.00 – powrót wieczorem. Koszt przejazdu 15 zł.

 

 1. Za tydzień w niedziele będzie zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie jako Wotum Narodu za odzyskanie niepodległości.

 

Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz nasz bezpłatny biuletyn parafialny. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                                          proboszcz ks. kan. Zbigniew Samo

Zobacz także

Liturgia dnia