OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 28.VII.2019r.

XVII NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

 

 

 1. Już w najbliższy czwartek 1 sierpnia wyruszy z Krosna Odrzańskiego do Częstochowy Piesza Pielgrzymka. Nasza grupa biało-żółta pielgrzymuje w ramach Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Jest to czas szczególnych rekolekcji w drodze. Organizatorzy zapewniają noclegi, wyżywienie, opiekę medyczną oraz transport bagaży. Wszelkie informacje i zapisy w zakrystii jak również w pierwszym dniu marszu.

 

 1. Wyjście pielgrzymów będzie po Mszy św. w czwartek o godz. 7.00 rano w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej.

 

 1. Spotkanie organizacyjne dla osób, którzy będą pielgrzymować w naszej Krośnieńskiej Grupie Biało – Żółtej, jutro w poniedziałek o godzinie 19.00 w Auli Parafialnej.

 

 1. Każdy, kto nie może uczestniczyć fizycznie w pielgrzymce może zapisać się na listę Duchowych Pielgrzymów. Po każdej Mszy św. w zakrystii, są do nabycia Karty Duchowego Pielgrzyma.

 

 1. W minioną niedzielę była organizowana zbiórka do puszek na cele organizacyjne pielgrzymów pieszych na Jasna Górę. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać. Zebrano 4.351zł.

 

 1. Wyjazd pielgrzymów autokarem na Jasną Górę w niedzielę 11 sierpnia o godz. 7.00 rano z placu przy moście na dawnej ulicy WOP.

 

 1. Trwają zapisy na Rekolekcje Ewangelizacyjne prowadzone przez O. Jamesa Manjackala, które w tym roku będą w dniach 18-20 października. Foldery informujące o rekolekcjach wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Zapisy dokonywane są przez internet lub w salce przy Biurze Parafialnym w każdy piątek od godz. 16.00 do 17.00.

 

 1. W trakcie wakacji Msza św. niedzielna w Gostchorzu jest o godz. 9.15. Natomiast pozostały porządek Mszy św. w naszej parafii jest bez zmian. Biuro Parafialne będzie czynne w tym tygodniu wyjątkowo w sobotę od 10.00 do 11.00 i od 16.00 do 17. 00.

 

 1. W tym tygodniu mamy pierwszy piątek i sobotę miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa pół godziny przed każdą Mszą św.

 

 1. Z racji pierwszej soboty miesiąca Msza Święta w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w sobotę o godz. 9.00 rano będzie jako wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. nabożeństwo różańcowe ku czci Niepokalanego Serca Maryi.

 

 1. Michał odwiedzi chorych z posługa sakramentalna jutro w poniedziałek w godzinach przedpołudniowych.

 

 1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Na czas wakacji wstrzymaliśmy druk Biuletynu Parafialnego. Wszystkim przeżywającym urlopy i czas wakacji życzymy udanego odpoczynku. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.

                                                                                                   proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia