OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21.VII.2019r.

XVI NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

  1. W najbliższy czwartek 25 lipca mamy dzień św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych. Z tego powodu rozpoczyna się dzisiaj XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Bezpieczeństwo na drogach to ważny temat również dla nas ludzi wierzących. Skłania nas do tego przede wszystkim liczba wypadków i tragedii drogowych w Polsce i konsekwencje tych wypadków, liczba ofiar i rannych. Skłaniają nas do tego także grzechy kierowców: gołym okiem widoczne, lekkomyślne i nieodpowiedzialne zachowania wielu kierowców na drogach, brawura, nadmierna prędkość, brak kultury drogowej i ciągle obecna nietrzeźwość za kierownicą. Zwracajmy się często z tymi sprawami do Boga i módlmy się, aby nasze postawy, także za kierownicą, były godne chrześcijan, którzy cenią życie i chronią je, którzy nie narażają ani swego, ani życia innych na niebezpieczeństwo. Kierujmy się miłością na drodze! Niech Duch Święty udziela nam swego światła i uczy nas mądrości potrzebnej do dobrego życia i modrego korzystania z pojazdów. 

 

  1. Poświęcenie pojazdów odbędzie się w dniu św. Krzysztofa w najbliższy czwartek rano bezpośrednio po Mszy św. w kościele pw. św. Jadwigi Śl. i wieczorem po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap.

 

  1. Trwają zapisy na Rekolekcje Ewangelizacyjne prowadzone przez O. Jamesa Manjackala, które w tym roku będą w dniach 18-20 października. Foldery informujące o rekolekcjach wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Zapisy dokonywane są przez internet lub w salce przy Biurze Parafialnym w każdy piątek od godz. 16.00 do 17.00.

 

  1. W trakcie wakacji Msza św. niedzielna w Gostchorzu jest o godz. 9.15. Natomiast pozostały porządek Mszy św. w naszej parafii jest bez zmian. Biuro Parafialne będzie czynne w tym tygodniu wyjątkowo w sobotę od 10.00 do 11.00 i od 16.00 do 17. 00.

 

  1. Powoli zbliża się termin wyjścia Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę na początku sierpnia. Każdego roku wyrusza również grupa pielgrzymów z Krosna Odrzańskiego 1 sierpnia by po połączeniu z grupami zielonogórskimi dojść na Jasną Górę 12 sierpnia. Jest to czas szczególnych rekolekcji w drodze. Organizatorzy zapewniają noclegi, wyżywienie, opiekę medyczną oraz transport bagaży. Wszelkie informacje i zapisy u wikariusza ks. Michała – opiekuna grupy.

 

  1. Podobnie jak w zeszłym roku pragniemy pomóc finansowo krośnieńskiej grupie w organizacji tegorocznej Pieszej Pielgrzymki na Jasnej Górę, dlatego dzisiaj po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na ten cel.

 

  1. Każdy, kto nie może uczestniczyć fizycznie w pielgrzymce może zapisać się na listę Duchowych Pielgrzymów. Po każdej Mszy św. w zakrystii, są do nabycia Karty Duchowego Pielgrzyma. Można podać konkretną intencję do omadlania podczas pielgrzymki.

 

  1. Wyjazd pielgrzymów autokarem na Jasną Górę w niedzielę 11 sierpnia o godz. 7.00 rano z placu przy moście na dawnej ulicy WOP.

 

  1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Na czas wakacji wstrzymaliśmy druk Biuletynu Parafialnego. Wszystkim przeżywającym urlopy i czas wypoczynku od codziennych zajęć życzymy udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.

                                                                                                proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

 

Zobacz także

Liturgia dnia