OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25.VIII.2019r.

XXI NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

  1. Z okazji 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej odbędzie się w Krośnie Odrzańskim w niedzielę 1 września br. uroczysta Msza św. za Ojczyznę z Kompanią Honorową Wojska Polskiego w kościele pw. św. Jadwigi Śl. na Sumie o godz. 10.30.

         Zapraszamy do licznego uczestnictwa przedstawicieli instytucji państwowych i pozarządowych oraz wszystkich mieszkańców miasta i gminy Krosno Odrzańskie. Po Mszy św. zapraszamy na okolicznościowe spotkanie patriotyczne na Placu św. Jadwigi Śl.

  1. Jutro w święto Matki Boskiej Częstochowskiej zapraszamy na Msze św. rano o 7. 00 w kościele pw. św. Jadwigi Śl. i wieczorem o 18.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap. Oprawe muzyczna na wieczornej Mszy św. będą mieli pielgrzymi z naszej grupy Biało-Żółtej Pieszej Pielgrymki na Jasną Górę. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe do auli parafialnej.

  1. Za tydzień mamy pierwszą niedzielę miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 10.30.

  1. Wraz z mieszkańcami Gostchorza zapraszamy do uczestnictwa w Festynie Parafialnym organizowanym na placu przed kościołem w Gostchorzu w niedzielę 1 września. Rozpoczniemy Mszą św. w Gostchorzu o godz. 11.00.

       Po Mszy św. przygotowano wiele atrakcji – bogatą ofertę konsumpcyjną, atrakcje dla dzieci – korzystaniem z wielkich dmuchanych zamków, występy sceniczne i zwiedzanie winnicy. Dokładne informacje na plakatach przed kościołem. Będzie również zbiórka plastikowych nakrętek po butelkach.

  1. Powoli kończą się wakacje. Dzieci i młodzież oraz grono pedagogiczne krośnieńskich szkół zapraszamy na Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek 2 września o godz. 8.30 w kościele pw. św. Jadwigi Śl.

  1. Trwają zapisy na Rekolekcje Ewangelizacyjne prowadzone przez O. Jamesa Manjackala, które w tym roku będą w dniach 18-20 października. Foldery informujące o rekolekcjach wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Zapisy dokonywane są przez internet lub w salce przy Biurze Parafialnym w piątek w godz. 16.00 – 17.00.

  1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                             

proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia