OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 18.VIII.2019r.

XX NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

 

 

  1. Dzisiaj o godz. 15.00 odbędzie się w Połpinie uroczysta Msza św. na której Biskup Ordynariusz będzie konsekrował tamtejszy kościół parafialny.

 

  1. W sobotę 24 sierpnia odbędą się w Kamieniu koło Krosna Odrzańskiego Krośnieńskie Dożynki Powiatowo-Gminne z bogatym programem artystycznym. Na rozpoczęcie będzie Msza Polowa na boisku wiejskim w Kamieniu o godz. 13.00. Zapraszamy wiernych naszej parafii do licznego uczestnictwa.

 

  1. W przyszła niedzielę z racji zbliżającej się uroczystości Matki Boskiej Częstochowskiej odbędzie się Msza św. odpustowa w naszym kościele filialnym w Sarbii o godz. 8.00 rano.

 

  1. Wraz z mieszkańcami Gostchorza zapraszamy do uczestnictwa w Festynie Parafialnym organizowanym na placu przed kościołem w Gostchorzu w niedzielę 1 września. Rozpoczniemy Mszą św. w Gostchorzu o godz. 11.00.

       Po Mszy św. przygotowano wiele atrakcji – bogatą ofertę konsumpcyjną, atrakcje dla dzieci z bezpłatnym korzystaniem z wielkich dmuchanych zamków, występy sceniczne i zwiedzanie winnicy. Dokładne informacje na plakatach przed kościołem. Będzie również zbiórka plastikowych nakrętek po butelkach.

 

  1. Z okazji 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej odbędzie się w Krośnie Odrzańskim w niedzielę 1 września br. uroczysta Msza św. za Ojczyznę z Kompanią Honorową Wojska Polskiego w kościele pw. św. Jadwigi Śl. na Sumie o godz. 10.30. Zapraszamy do licznego uczestnictwa przedstawicieli instytucji państwowych i pozarządowych oraz wszystkich mieszkańców miasta i gminy Krosno Odrzańskie. Po Mszy św. zapraszamy na okolicznościowe spotkanie patriotyczne na Placu św. Jadwigi Śląskiej.

 

  1. Powoli kończą się wakacje. Dzieci i młodzież oraz grono pedagogiczne krośnieńskich szkół zapraszamy na Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek 2 września o godz. 8.30 w kościele pw. św. Jadwigi Śl.

 

  1. Biuro Parafialne czynne jest w trakcie wakacji tylko w piątki od 10.00 do 11.00 i od 16.00 do 17. 00.

 

  1. Trwają zapisy na Rekolekcje Ewangelizacyjne prowadzone przez O. Jamesa Manjackala, które w tym roku będą w dniach 18-20 października. Foldery informujące o rekolekcjach wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Zapisy dokonywane są przez internet lub w salce przy Biurze Parafialnym w piątek w godz. 16.00 – 17.00.

 

  1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Na czas wakacji wstrzymaliśmy druk Biuletynu Parafialnego. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                                                            

proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia