OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11.VIII.2019r.

XIX NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

  1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii Misjonarza ze Zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej – o. Piotra Osowskiego, który na każdej Mszy św. głosi Słowo Boże a po Mszy św. rozprowadza Kalendarze Misyjne na 2020r.
  1. Z racji Dnia Fatimskiego we wtorek 13 sierpnia będziemy mieli w kościele św. Jadwigi Śl. po Mszy św. wieczornej Różaniec Fatimski oraz  Procesję Maryjną.
  1. W czwartek 15 sierpnia mamy uroczystość Wniebowzięcia NMP. W Sanktuarium w Rokitnie odbędą się Diecezjalne Dożynki z główną Mszą św. odpustową o godz. 12.00. Organizujemy wyjazd busem 9-osobowym. Koszt przejazdu 10zł. Wyjazd o godz. 8.30 przy kościele św. Andrzeja Ap. Zapisy w zakrystii.
  1. Uroczystość w dniu 15 sierpnia nazywana jest też popularnie świętem Matki Boskiej Zielnej, dlatego też będziemy święcić w Krośnie na Mszach św. bukiety z ziół i kwiatów.

Porządek Mszy św. w czwartek 15 sierpnia jak w każdą niedzielę:

Msze św. o godz. 7.30, 9.00 i 18.00 w kościele pw. św. Andrzeja Ap.,

o 10.30 i 12.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śl.

Sarbia – godz. 8.00 i Gostchorze – godz. 9.15.

  1. Pielgrzymi z  naszej  parafii i  dekanatu  krośnieńskiego  idący w  Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę mają dzisiaj do pokonania ok. 30 km. Po noclegu w Parzymiechach udali się do Kłobucka na nocleg. Uroczyste przyjście na Jasną Górę będzie w poniedziałek 12 sierpnia po pokonaniu 20 kilometrów. W trakcie marszu pielgrzymi polecają Bogu w modlitwach sprawy naszej parafii i intencje polecane przez Duchowych Pielgrzymów.
  1. Dzisiaj rano wyjechał autokar z naszymi parafianami do Częstochowy na powitanie Pieszych Pielgrzymów.
  1. Biuro Parafialne czynne jest w trakcie wakacji tylko w piątki od 10.00 do 11.00 i od 16.00 do 17. 00.
  1. Trwają zapisy na Rekolekcje Ewangelizacyjne prowadzone przez O. Jamesa Manjackala, które w tym roku będą w dniach 18-20 października. Foldery informujące o rekolekcjach wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Zapisy dokonywane są przez internet lub w salce przy Biurze Parafialnym w piątek w godz. 16.00 – 17.00.
  1. Po Mszy św. rozprowadzamy tygodniki katolickie „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Na czas wakacji wstrzymaliśmy druk Biuletynu Parafialnego.

Wszystkim przeżywającym urlopy i czas wakacji życzymy udanego odpoczynku. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować za wszelkie ofiary składane w naszych świątyniach.                                                            

proboszcz ks. kan. Zbigniew Samociak

Zobacz także

Liturgia dnia